Denník N

Mali by byť predčasné voľby a ako riešiť agroškandál na východe Slovenska? Odpovedajú Pellegrini, Drucker, Maďarič, Hrnko či Cséfalvayová

Denník N oslovil súčasných aj bývalých politikov vládnej koalície s otázkou, či by sa po piatkových protestoch predsa len nemali konať predčasné voľby a ako by sa mala vládna koalícia postaviť k agroškandálu na východe Slovenska.

V piatok opäť protestovalo celé Slovensko, v Bratislave vyšlo do ulíc približne 25-tisíc ľudí. Organizátori žiadajú odstúpenie policajného prezidenta Tibora Gašpara, ale aj predčasné voľby.

Reportér Andrej Bán odhalil v Denníku N schému podvodov s agrodotáciami na východnom Slovensku, do ktorých je zapojená aj bývalá okresná šéfka Smeru a exposlankyňa Ľubica Rošková.

Otázky:

1. V piatok vyšli do ulíc opäť tisíce ľudí, ľudia vo viacerých mestách žiadali predčasné voľby. Nemali by sa predsa len konať predčasné voľby?
2. Čo by mala vládna koalícia teraz robiť, keď vyšiel najavo škandál s agrodotáciami a so slovenskou agromafiou na východe Slovenska, ktorej praktiky opísal reportér Andrej Bán?

Odpovedajú Pellegrini, Drucker, Raši, Maďarič, Hrnko, Cséfalvayová, Janckulík, Paška, Bastrnák a Hrnčiar.

Peter Pellegrini, premiér

1. Slovensko je parlamentnou demokraciou, v ktorej predbežnú podporu vláde deklarovalo 79 poslancov Národnej rady SR. Ak vláda dostane dôveru, niet nijakého dôvodu na to, aby nepokračovala v napĺňaní mandátu od ľudí, ktorý dostala súčasná vládna koalícia v demokratických parlamentných voľbách v roku 2016.

2. Všetky štátne orgány musia postupovať v zmysle zákona a vznesené podozrenia musia riadne prešetriť. Ak by sa preukázalo, že v tom môžu mať prsty niektorí z našich regionálnych predstaviteľov, naše stranícke kruhy opustia. To je absolútne neprípustné, to sa nesmie na Slovensku diať, a ak sa to dialo, veľmi sa ospravedlňujem ľuďom, ktorí sa nedovolali pravdy.

Tomáš Drucker, minister vnútra

1. V parlamentnej demokracii bolo vymenovanie novej vlády ústavné, legitímne a korektné riešenie. Naozaj si nemyslím, že predčasné voľby by boli lepšie riešenie.

2. Ak máme na stole tieto podozrenia, tak jediné možné riešenie je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová vláda

Teraz najčítanejšie