Denník N

Kozák skúšal nových, Rusnák môže nahradiť Maka alebo Weissa. Pekaríka kryje rodený Srb

Boris Sekulič, kapitán Slovana Bratislava. Foto - tasr
Boris Sekulič, kapitán Slovana Bratislava. Foto – tasr

Slováci po víťazstvách nad Spojenými arabskými emirátmi a domácimi vyhrali Kráľovský pohár v Thajsku.

Po neúspešnej kvalifikácii na MS 2018 môže Ján Kozák v prípravných dueloch skúšať aj nových hráčov.

Na Kráľovskom pohári v Thajsku, ktorý Slovensko vyhralo po zdolaní Spojených arabských emirátov a domáceho výberu, Kozák dal šancu brankárovi Slovana Michalovi Šullovi, obrancovi Ľubomírovi Šatkovi či krídelníkovi Erikovi Pačindovi (obaja Dunajská Streda).

Pačinda proti Thajsku v nedeľu strelil krásny víťazný gól a na Makov pekne prihral.

Šancu dostal aj rodák z Belehradu Boris Sekulič (26), pravý obranca, ktorý od devätnástich hral na Slovensku a po zisku občianstva mohol nastúpiť za našu reprezentáciu.

Kozák ukázal, že do nominácie sa môžu dostať aj hráči z domácej súťaže, hoci ani jeden z vymenovanej štvorice by sa za normálnych okolností nemal prebojovať až do ideálnej základnej zostavy národného tímu.

Zápasy proti tímom ako Thajsko či Spojené arabské emiráty, ktoré patria v Ázii k priemerným, však nedokázali Slovensko reálne preveriť.

Oveľa ťažšou skúškou bude májový duel v Trnave proti Holandsku a o pár dní neskôr zápas s účastníkom MS 2018 Marokom vo švajčiarskom Sione. Je otázne, či Kozák aj v týchto dvoch stretnutiach dá priestor nejakým novým hráčom. Pravdepodobne bude preferovať overených futbalistov.

Naturalizovaní hráči

Spomedzi hráčov, ktorí dostali na turnaji v Thajsku šancu, zrejme pred zrazom najviac zaujala nominácia Sekuliča. Nejde o prvého naturalizovaného slovenského reprezentanta: v roku 2008 za Slovensko prvý raz nastúpil Karim Guédé z Toga, ktorý hrával dlho za Artmediu Petržalka, neskôr Slovan Bratislava, hovoril plynule po slovensky a potom aj prestúpil do nemeckej Bundesligy.

V slovenskom národnom výbere sa neskôr objavil aj rodený Argentínčan David Depetris. Ten ako mladý prišiel do Trenčína, pomohol mu dostať sa späť do prvej ligy, stal sa najlepším strelcom v slovenskej lige a oženil sa so Slovenkou. V poslednom období sa však s nimi v reprezentácii reálne nepočítalo.

Sekulič by mohol byť vhodnou alternatívou na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie