Denník N

List rodičov Kuciaka a Kušnírovej: Ako môžu vraždu vyšetrovať ľudia, o ktorých Janko písal?

Protest pred parlamentom. Foto N – Tomáš Benedikovič
Protest pred parlamentom. Foto N – Tomáš Benedikovič

V pondelok Dávid Straka a Adam Bajo z protikorupčného pochodu zorganizovali protest proti vyjadreniu dôvery vláde.

Dobrý večer!

Na úvod sa vám všetkým chcem poďakovať za to, že ste dnes prišli. Je to veľmi dôležité. Hlavne pre nás, pre naše rodiny. Ďakujeme vám, že nás v tom nenecháte. Že ako my a naše rodiny, ani vy nedôverujete tejto „novej“ vláde, na ktorej v podstate nič nové nie je. Len si pár ľudí vymenilo stoličky, prezlieklo kabáty a predstavenie pokračuje ďalej.

Keď sa mňa alebo niekoho z rodiny pýtajú, či veríme, že to, čo sa stalo, bude niekedy vyšetrené, len smútiac pokrútime hlavou. My by sme to chceli, veľmi. Ale ako môžu to, čo sa Jankovi a Martinke stalo, vyšetrovať ľudia, o ktorých Janko písal? Neraz o nich písal. O tom, ako podnikajú, o ich kontaktoch a napojeniach na slovenských „podnikateľov“, o tom, čo všetko sa im už „prepieklo“ a podobne. Stačí si pozrieť Jankove články. Stále sa tam opakujú podobné mená. A títo ľudia majú mať vážny záujem o objasnenie toho, čo sa im stalo? Neveríme tomu. Neveríme im. Neveríme policajnému prezidentovi. Veríme však, že pár čestných ľudí sa nájde všade, a veríme, že sa títo ľudia prestanú báť postaviť sa zlu.

My nechceme poburovať ľudí, robiť prevraty ani hádzať kocky. My nechceme žiadne násilie, to by sa Jankovi ani Martinke nepáčilo, a my chceme urobiť niečo, čo robili oni. Slušne a spravodlivo nastavovať zrkadlo. Zlo, nenávisť či násilie nikdy nič dobré nepriniesli, to my všetci vieme. Preto, prosím, spolu s nami slušne, nenásilne a pokojne ukážte, že je aj iná cesta. Tá lepšia a spravodlivejšia.

Nová vláda

Vražda Jána Kuciaka

Teraz najčítanejšie