Denník N

Newsfilter: Zlá správa pre Smer a spol., ľudia začali hovoriť a bude ťažké zastaviť ich

Fico a Pellegrini. Foto N - Tomáš Benedikovič
Fico a Pellegrini. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Bývalí podriadení tvrdia, že sa im Pellegrini vyhrážal tajnou službou. 2. Bašternákova účinná ľútosť bola neúčinná. 3. Prvý policajný funkcionár sa pobral za Kaliňákom + krátke správy, zaujímavé články, citát a status dňa.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Bývalí podriadení tvrdia, že sa im Pellegrini vyhrážal tajnou službou

Mesiac masových protestov má presne ten dôsledok, ktorý si niektorí politici neželali. Neustále sa objavujú a ďalej budú objavovať nové svedectvá občanov, ktorí chápu, že dočasné prerušenie demonštrácií neznamená aj prerušenie príbehu, ktorý sa začal po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.


Podcasty nájdete na: Apple podcasty – Podbean – Amazon Alexa – Stitcher – RSS

Prominentnou obeťou tejto spoločenskej zmeny je aj nový premiér. Peter Pellegrini bol v roku 2014 krátko ministrom školstva v druhej a jednofarebnej vláde Roberta Fica. V tom čase sa angažoval aj v personálnych zmenách v inštitúte Iuventa v Bratislave. Jeho dovtedajšieho riaditeľa vymenil za čisto stranícky káder Smeru. Panovala obava, že konečným cieľom je odovzdanie lukratívnych pozemkov vo vlastníctve štátu vybranému súkromníkovi.

Keď sa ozvali nespokojenci, Pellegrini podľa ich svedectiev prišiel robiť poriadky s tým, že im vyhadzoval na oči svoje možnosti, ktoré má vďaka kontaktom na SIS.

„Okrem iného nás pán Pellegrini na jednom stretnutí upozornil, že si máme dávať pozor, čo verejne, na sociálnych sieťach či médiám o Iuvente rozprávame, pretože on ako minister má k spolupráci aj Slovenskú informačnú službu,“ povedala bývalá zamestnankyňa Světlana Drtilová.

Rovnaké svedectvo priniesla aj Lucia Király Csajka: „Z úst pána ministra zaznelo, že počul o rôznych skupinách na Facebooku a podobných aktivitách… Preto by nás chcel upozorniť, že on ako minister

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie