Denník N

Newsfilter: Nič sa neskončilo a máme tu aj novinku, Námestie SNP bolo prvýkrát vážne nahnevané na Druckera

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Protesty pokračujú, pridávajú sa nové témy. 2. Druckerovi spadol na hlavu prvý odkladaný problém. 3. Danko nakupuje skvelé lietadlá barbarským spôsobom + krátke správy, zaujímavé články, citát a status dňa a nový Shooty.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

1. Protesty pokračujú, pridávajú sa nové témy

Ak v Smere dúfali, že naťahovaním času nechajú nespokojnosť vyhniť, zostali po štvrtku nepríjemne prekvapení. V Bratislave prišlo podľa našich prepočtov na Námestie SNP 45 tisíc ľudí (v iných mestách to bolo menej ako počas vrcholiacich protestov). To je vzhľadom na okolnosti obrovské číslo. Platilo by to, aj keby ich bolo v hlavnom meste „len“ 40 či 30 tisíc.


Podcasty nájdete na: Apple podcasty – Podbean – Amazon Alexa – Stitcher – RSS

Veď počítajme. Ľudia najskôr vyhnali z úradu vlády Roberta Fica aj Roberta Kaliňáka. Vzápätí bratislavskí organizátori odvolali ďalší pochod. Zdalo sa, že protesty strácajú paru, pretože ich účastníci prišli o najväčšiu motiváciu. Lenže prešli tri týždne od poslednej demonštrácie a ľudia sa napriek tomu vrátili, ako keby žiadna prestávka a ani Veľká noc nebola.

Pritom sa medzitým nestalo nič prevratné. Na masovú účasť stačili také „maličkosti“ ako Druckerovo otáľanie s odvolaním policajného prezidenta či snaha potrestať prokurátora Špirka. A, samozrejme, pokračovanie vlády Smeru na diaľku riadenej Robertom Ficom.

Lenže to nebolo všetko. Medzi ľuďmi rezonovali aj iné témy. Minimálne v Bratislave udalosti v RTVS, ale aj Čistý deň či nová ministerka kultúry. V Košiciach problémy farmárov a podvody s agrodotáciami.

No najdôležitejšie asi je, že nespokojnosť ako cez sito pomaly

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie