Druckerova žena má pozemky vďaka podozrivým reštitúciám, bola pri nich aj dcéra exministra HZDS

Tomáš Drucker a pozemky v Špačinciach, ktoré patria aj jeho manželke. foto N – Tomáš Benedikovič a Vladimír Šimíček

Pozemková kauza manželky ministra vnútra siaha na Slovenský pozemkový fond. Parcely, ktoré v Trnave a jej okolí získala Lucia Druckerová, vydal štát cez pochybné reštitúcie podnikateľom, s ktorými ona teraz podniká.

Hovorí sa, že štvorlístok nosí šťastie. Pre manželku ministra vnútra Luciu Druckerovú bola šťastnou voľbou nielen kúpa pozemkov v Špačinciach blízko Trnavy, na ktorých postavia novú štvrť domov Štvorlístky a ona na tom výhodne zarobí.

Šťastie mala aj na pozemky, ktoré vlani nadobudla priamo v Trnave. Aj tie jej pravdepodobne prinesú zisk. Kúpila tam dve parcely, na jednej z nich už naplánovali parkovisko a park.

Predtým, ako Druckerová kúpila pozemky v Špačinciach a Trnave, štát ich za podozrivých okolností vydal cez reštitúcie podnikateľom, s ktorými má teraz ministrova žena spoločné aktivity. Prevod pozemkov pripomína kauzu Veľký Slavkov, veľkú kauzu HZDS Vladimíra Mečiara, pre ktorú v minulosti takmer padla prvá vláda Roberta Fica. Zhodou okolností sa aj teraz ukázali ľudia blízki HZDS. V Druckerovej prípade bola pri reštitúciách kľúčovou postavou dcéra bývalého ministra pôdohospodárstva za HZDS Petra Baca – Katarína Raganová.

Práve s Raganovou teraz Druckerová vlastní spomínané pozemky v Trnave. Minister vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru) v stredu povedal, že Raganovú ani jej manžela, s ktorým pozemky vlastní, nepozná on ani jeho manželka. „V živote sme sa nestretli“.

V utorok zasa Drucker hovoril, že na pozemkoch sa nechystá výstavba. Na štvorhektárovom pozemku na okraji mesta už pritom naplánovali

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Nová vláda

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |