Denník N

Kde sa stratili peniaze? A prečo je obchod taký výhodný? V prípade biznisu Druckerovcov je viac podozrení

Tomáš Drucker. Foto N – Vladimír Šimíček
Tomáš Drucker. Foto N – Vladimír Šimíček

Keď Tomáš Drucker viedol Slovenskú poštu, zákazky tam mali manželia Dvoreckí. Druckerovci výhodne kúpili pozemky od ich syna. Podľa ministra vnútra to nie je konflikt záujmov.

Tomáš Drucker začína vo funkcii ministra vnútra s dvomi problémami. Prvý je najmä o tom, či je naozaj nezávislým ministrom vnútra – pretože neustále odkladá rozhodnutie o policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi.

Druhý je v pochybnostiach o tom, ako s manželkou obchodovali s pozemkami. V tomto prípade ide o podozrenie z konfliktu záujmov z čias, keď bol Drucker ešte šéfom Slovenskej pošty. Druckerovci kúpili pozemky veľmi lacno a na ich predaji výrazne zarobili.

Líder OĽaNO Igor Matovič v pondelok obvinil Druckerovu manželku, že išlo o pochybný obchod. Upozornil na prepojenia na firmu Rempo, ktorá mala zákazky na Slovenskej pošte v čase, keď ju viedol Drucker. Zákazky podľa Matoviča Drucker zatajoval a nezverejňoval ich tak, ako určuje zákon.

Syn majiteľov firmy, ktorá zarábala na pošte

Tomáš Drucker vysvetľoval, ako s manželkou kupovali pozemky v Trnave a v blízkej dedine Špačince.

Pozemky predávala Druckerovcom firma Mlynské pole Dušana Dvoreckého.

Drucker tvrdil, že firma Rempo nemá s Dušanom Dvoreckým a s pozemkovým obchodom nič spoločné. Potom priznal, že Dušan Dvorecký je synom manželov Dvoreckých, ktorí vlastnia firmu Rempo.

Minister vnútra sa napriek tomu v konflikte záujmov necíti byť.

„Mladého pána Dvoreckého poznám, aj jeho pani manželku, stretli sme sa pri viacerých príležitostiach, nielen pracovne,“ povedal Drucker. Jeho mamu „stretol viackrát počas môjho pôsobenia na pošte“, jeho otca vraj nepozná.

Kde sa stratili peniaze? A prečo je obchod taký výhodný?

Druckerova manželka kúpila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koaličná kríza

Tomáš Drucker

Slovensko

Teraz najčítanejšie