Denník N

Nie je kam uniknúť

Foto – Wikipédia
Foto – Wikipédia

Vďaka Bohu za to vzopätie, za tú chvíľu čerstvého vetra. Aj za ten strach, ktorý na chvíľu pocítili korupčníci a korumpovaní.

Ráno sa zobudíš a pozrieš sa na internet, čo sa deje. Dozvieš sa, napríklad, že v Münsteri došlo k teroristickému útoku. Muž narazil s dodávkou do ľudí. Na sieťach sa rozbehne vlna nenávistne protiislamských a protiimigrantských hejtov. Za pár hodín nemecká polícia hlási, že muž bol Nemec a duševne chorý. Titulky sa mierne obmenia. Na internete čítam, že „zrejme“ nešlo o teroristický útok. Hejty však už žijú vlastným životom.

V ten deň sa prihodí ešte všeličo – napríklad Zeman poskytne rozhovor Parlamentným listom, v ktorom v súvislosti s demonštráciami Za slušné Slovensko hovorí o majdanizácii a Sorosovi, v Trnave je futbalový zápas, na ktorom fanúšikovia skandujú antisemitské heslá, v Maďarsku sú voľby, ktorých favoritom je Orbán s protiimigračnou, protiúniovou politikou a so Sorosom, židom a miliardárom v pozadí. To, že v Sýrii je nasadený bojový plyn proti civilistom, v Palestíne sa strieľa do demonštrantov atď., však už bežného domáceho konzumenta informácií až tak nezaujíma. „Tu a teraz“ je všetko. Je ráno, druhý aprílový víkend 2018.

„Tu a teraz“ sa však mení v toku času z minúty na minútu. Meníme tiež svoj názor z minúty na minútu? A nie je ten prvý

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kúpte si knihu rozhovorov Karola Sudora s Fedorom Gálom

Do obchodu

Teraz najčítanejšie

Foto N - Tomáš Benedikovič