Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pán premiér, veď vy ste už premiér, nie on

Danko zacítil zranenú zver. Pellegrini potrebuje sebavedomie. Harabin ide na to + jednou vetou, zaujímavé texty, FB status, citát a odkaz MMŠ.

Udalosti dňa vybral a komentoval Konštantín Čikovský


Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Danko cvičil s Pellegrinim

Keď sa Peter Pellegrini v pondelok dozvedel, že Tomáš Drucker neblafuje, ale ako minister vnútra naozaj končí, zúril veľmi. Pellegrini je v politike dosť dlho na to, aby rozumel, že všetci okolo si Druckerov odchod vysvetlia ako jeho slabosť a mnohí začnú skúšať, čo si môžu voči Smeru a špeciálne voči nemu dovoliť.

Samozrejme, s absolútnym náskokom sa ako prvý do okopávania Pellegriniho pustil predseda SNS Danko.

Zrušil mu program a zavolal si ho na koberec. Predohra bola, keď predseda parlamentu „navrhol“, aby sa stredajšie rokovanie vlády presunulo na piatok, čo slabý Pellegrini viac-menej len zobral na vedomie. Ak sa nechcel dožiť hanby ako jeho predchodca Fico, ktorému Danko viackrát nepustil ministrov SNS na rokovanie vlády, inú možnosť ani nemal.

Nasledovalo predsedníctvo SNS, ktoré si Pellegriniho predvolalo na štvrtok predstaviť sa: „Predsedom vlády je pre nás nový človek, človek neznámy z hľadiska postojov a hodnôt pre SNS,“ pridal tri týždne po vymenovaní novej vlády absurdné vysvetlenie Danko.

Aj toto poníženie Pellegrini (predseda vlády) len zobral na vedomie a pozvanie ponížene prijal. Aj ďalšie Dankovo varovanie bolo teda dostatočne zrozumiteľné.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Koaličná kríza

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Teraz najčítanejšie