Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kšefty s pôdou majú silné pokračovanie, v SNS sa môžu začať báť o ďalšieho ministra

Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Foto N - Tomáš Benedikovič
Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Ak máte známosti, štát vám pomôže zbohatnúť na pôde. 2. Danko s úsmevom oznámil priateľské stretnutie o umení vládnuť nad Pellegrinim. 3. Únia nám ukázala, prečo sa jej máme držať zubami-nechtami + jednou vetou, zaujímavé texty, FB status, citát a odkaz MMŠ.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj


Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Matovič ukázal ďalší príklad, že ak máte známosti, štát vám pomôže zbohatnúť na pôde

Igor Matovič ukázal svoju lepšiu tvár. Prišiel s presvedčivým príbehom o tom, ako vybavovači rozbehli pri Trnave omnoho väčší biznis s pôdou, než sa pôvodne zdalo.

Predseda OĽaNO najskôr minulý týždeň otvoril príbeh o tom, ako dobre manželka Tomáša Druckera zarobila na reštituovanej pôde v Špačinciach pri Trnave. Ako sa odstupom niekoľkých dní ukazuje, prípad je omnoho košatejší.

Tí istí ľudia, ktorí dokázali speňažiť reštituovanú pôdu v tejto západoslovenskej dedine, úplne na rovnakom mieste rozbehli ešte väčší plán. Matovič opísal, ako na lukratívnom mieste pri Trnave od Slovenského pozemkového fondu získali viac ako takmer 30 hektárov pôdy. Tentoraz nie vďaka reštitúciám, ale kúpou. Meter štvorcový za 59 centov. Slovenský pozemkový fond im ju predal v roku 2015, teda v čase, keď ho viedla súčasná ministerka pôdohospodárstva za SNS Gabriela Matečná.

Sady? Krajne nepravdepodobné

Dôvod? Peter Marhula a spol. sľúbili, že tam založia ovocný sad. Máme pomaly polovicu roku 2018, ale na poli podľa Matoviča rastie pšenica. Pozemkový fond tvrdí, že hraničným termínom na založenie sadu je október 2020 a že až po ňom by mohol robiť kontrolu, či ho žiadatelia nepodviedli. Zmluva je zároveň napísaná tak, že ak by marhulovci pozemky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Teraz najčítanejšie