Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Namiesto Pellegriniho odpovedal Slušnému Slovensku Fico – medveďmi a Denisou Sakovou

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Podľa zdroja Denníka N má byť ministerkou vnútra Saková. 2. Európska únia už nebude len o pomoci bohatých chudobným. 3. Novinár, ktorý pomohol do basy slovinskému premiérovi, teraz začal vyšetrovať aj na Slovensku.

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Udalosti dňa vybral a komentoval Juraj Javorský


Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Podľa zdroja Denníka N má byť ministerkou vnútra Saková

Organizátori pochodov a demonštrácií zo Slušného Slovenska dnes odkázali Petrovi Pellegrinimu novú požiadavku: nech minister vnútra nie je nominantom strany Smer. Stalo sa to tesne predtým, ako Pellegrini oznámil, že chce za ministra človeka schopného riadiť ministerstvo okamžite.

Prvé meno, ktoré pri Pellegriniho podmienke človeku napadlo, bolo meno Kaliňákovej štátnej tajomníčky Denisy Sakovej. Podľa zdroja Denníka N je to práve ona, na kom sa v pondelok večer jednohlasne zhodlo užšie vedenie Smeru a koho má po dohode s koalíciou predstaviť premiér prezidentovi.

Nemilosrdný Fico. Už dopoludnia sa z temnoty zákulisia ozval cez Facebook Robert Fico, aby študentov prirovnal k medveďom, ktoré chcú vyberať ministra životného prostredia.

„Občianski aktivisti nemôžu vyberať ministra,“ hovoril Fico a dodal, že jediné právo na túto nomináciu má víťaz volieb, teda Smer. „A tak aj urobíme,“ ukončil Fico svoje neprívetivé video a zopakoval to aj na večernej tlačovke po rokovaní vedenia strany.

Ak sa zdroj Denníka N nemýli, tak sa vlastne Robert Fico rozhodol

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Slovensko

Teraz najčítanejšie