Denník N

Stromčeka nahradí na ministerstve dopravy šéfka jeho kancelárie

Cengelová a Stromček. Foto – ministerstvo dopravy, N/Tomáš Benedikovič
Cengelová a Stromček. Foto – ministerstvo dopravy, N/Tomáš Benedikovič

Ladislava Cengelová pôsobí v oblasti dopravy 20 rokov, na ministerstve bola riaditeľkou kancelárie štátneho tajomníka, ktorý odišiel robiť manažéra Smeru.

Aktualizované o 20:12. Ministerstvo dopravy má novú štátnu tajomníčku. Voľné miesto po Viktorovi Stromčekovi (Smer), ktorý odišiel robiť generálneho manažéra strany Smer, preberie Ladislava Cengelová.

Podľa webu ministerstva dopravy pracovala predtým ako riaditeľka Stromčekovej kancelárie na ministerstve. V médiách sa doteraz jej meno nespomínalo.

Jej predchodca vo funkcii štátneho tajomníka Stromček mal významný vplyv: vláda mu kompletne zverila prípravu obchvatu Bratislavy za takmer 2 miliardy eur aj investíciu Jaguar Land Rover pri Nitre.

Foto – ministerstvo dopravy

Cengelová zrejme prevezme po Stromčekovi dôležitú agendu výstavby diaľnic a rýchlostných ciest.

Podľa obchodného registra pôsobí Cengelová aj v dozornej rade Národnej diaľničnej spoločnosti a Železničnej spoločnosti Slovensko. V spoločnosti Železnice SR, ktorá spravuje koľajnice, pracovala po roku 1999. Na ministerstvo prešla v roku 2012.

„Mojím cieľom bude napĺňať priority vlády, ktoré sú jasne definované v programovom vyhlásení, pričom sa chcem sústrediť najmä na vznik dopravnej autority,“ povedala Cengelová. Dopravná autorita sa spomína už roky ako nový inštitút, ktorý by zosúladil najmä vlakovú a autobusovú dopravu.

Menovanie Cengelovej do funkcie vláde oficiálne navrhol minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd). Podľa neoficiálnych informácií je vplyv na ministerstve rozdelený aj medzi koaličných partnerov.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Nová vláda

Teraz najčítanejšie