Denník N

Newsfilter: Smer a SNS urobili z Kisku pána Mrzí ma to, ale nič nemôžem urobiť

Andrej Kiska a Denisa Saková. Foto – TASR
Andrej Kiska a Denisa Saková. Foto – TASR

1. Probiznisový Smer a proruská SNS dosiahli svoje. 2. Kočner je bližšie k miliónom od Markízy a predviedol, prečo ho máme všetci tak radi. 3. Robert Fico zablúdil a nemá sa ako vrátiť späť.

Udalosti dňa vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Probiznisový Smer a proruská SNS dosiahli svoje

Keby vyučujúci chceli študentom vyšších ročníkov spestriť hodiny náuky o spoločnosti, štvrtok by im mohol výborne poslúžiť pri téme Postavenie a právomoci prezidenta SR. Ani Komenský by žiakom nevysvetlil lepšie ako udalosti uplynulého dňa, aké obmedzené tie právomoci väčšinou sú.

No aby sme neboli k Andrejovi Kiskovi nespravodlivo láskaví, v jednom z dvoch prípadov mohol a najmä mal urobiť viac.

Pekne po poriadku. Ráno o desiatej do Prezidentského paláca prišli zadným vchodom premiér Pellegrini a občianka Denisa Saková. O málo neskôr z neho rovnakým zadným vchodom vyšli premiér Pellegrini a ministerka vnútra Saková.

Krátky časový úsek medzi tým vyplnili reči o tom, že nová ministerka je profesionálka. Predseda vlády dokonca hovoril, ako o políciu vôbec nejde, pretože tú bude riadiť nový a dobrý policajný prezident. Sakovú naproti tomu čaká starostlivosť o hasičov a spol. Isteže, ako inak.

V prípade Sakovej dával prezident vopred jasne najavo, že je to zlá voľba, pretože roky bola pravou rukou Roberta Kaliňáka. Okrem toho sa s ňou vlečú podozrenia z nevýhodných IT obchodov a miliónových strát pre štát. Viac než dosť na to, aby sa od tejto nominácie nedalo čakať nič dobré. Ústava je však napísaná tak, že Kiska naozaj nemal na výber a Sakovú musel vymenovať.

Aby dokázala, aká mimoriadne obľúbená je už teraz, protestujúcim

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie