Kompletný program a zloženie skupín majstrovstiev sveta vo futbale 2018

Svetový šampionát vo futbale sa začne vo štvrtok 14. júna zápasom domáceho Ruska proti Saudskej Arábii a vyvrcholí finálovým duelom 15. júla. Na programe je celkovo 64 zápasov.

Portugalsko s Cristianom Ronaldom hrá v skupine B, Lionel Messi bude hrať s Argentínou v skupine D. Foto – AP.

Na finálový turnaj sa kvalifikovalo 32 krajín, ktoré sú rozdelené do ôsmich štvorčlenných základných skupín. V skupine hrá každý s každým. Víťaz skupiny a tím na druhom mieste postúpia do osemfinále.

Titul majstrov sveta obhajujú Nemci, ktorí v roku 2014 na šampionáte v Brazílii porazili vo finále Argentínu 1:0 po predĺžení.

Zloženie skupín

Skupina A Skupina B

Rusko Portugalsko
Uruguaj Španielsko
Egypt Irán
Saudská Arábia Maroko

Skupina C Skupina D

Francúzsko Argentína
Dánsko Chorvátsko
Austrália Island
Peru Nigéria

Skupina E Skupina F

Brazília Nemecko
Kostarika Južná Kórea
Švajčiarsko Mexiko
Srbsko Švédsko

Skupina G Skupina H

Belgicko Poľsko
Anglicko Japonsko
Tunisko Senegal
Panama Kolumbia

Program: Skupinová fáza

Štvrtok, 14. jún

Rusko – Saudská Arábia 5:0 Skupina A Moskva

Piatok, 15. jún

Egypt – Uruguaj 0:1 Skupina A Jekaterinburg
Maroko Irán 0:1 Skupina B Petrohrad
Portugalsko – Španielsko 3:3 Skupina B Soči

Sobota, 16. jún

Francúzsko – Austrália 2:1 Skupina C Kazaň
Argentína – Island 1:1 Skupina D Moskva
Peru – Dánsko 0:1 Skupina C Saransk
Chorvátsko – Nigéria 2:0 Skupina D Kaliningrad

Nedeľa, 17. jún

Kostarika – Srbsko 0:1 Skupina E Samara
Nemecko – Mexiko 17:00 Skupina F Moskva
Brazília – Švajčiarsko 20:00 Skupina E Rostov

Pondelok, 18. jún

Švédsko – Južná Kórea 14:00 Skupina F Novgorod
Belgicko – Panama 17:00 Skupina G Soči
Tunisko – Anglicko 20:00 Skupina G Volgograd

Utorok, 19. jún

Poľsko – Senegal 14:00 Skupina H Moskva
Kolumbia – Japonsko 17:00 Skupina H Saransk
Rusko – Egypt 20:00 Skupina A Petrohrad

Streda, 20. jún

Portugalsko – Maroko 14:00 Skupina B Moskva
Uruguaj – Saudská Arábia 17:00 Skupina A Rostov
Irán – Španielsko 20:00 Skupina B Kazaň

Štvrtok, 21. jún

Francúzsko – Peru 14:00 Skupina C Jekaterinburg
Dánsko – Austrália 17:00 Skupina C Samara
Argentína – Chorvátsko 20:00 Skupina D Novgorod

Piatok, 22. jún

Brazília – Kostarika 14:00 Skupina E Petrohrad
Nigéria – Island 17:00 Skupina D Volgograd
Srbsko – Švajčiarsko 20:00 Skupina E Kaliningrad

Sobota, 23. jún

Belgicko – Tunisko 14:00 Skupina G Moskva
Nemecko – Švédsko 17:00 Skupina F Soči
Južná Kórea – Mexiko 20:00 Skupina F Rostov

Nedeľa, 24. jún

Anglicko – Panama 14:00 Skupina G Novgorod
Japonsko – Senegal 17:00 Skupina H Jekaterinburg
Poľsko – Kolumbia 20:00 Skupina H Kazaň

Pondelok, 25. jún

Saudská Arábia – Egypt 15:00 Skupina A Volgograd
Uruguaj – Rusko 15:00 Skupina A Samara
Irán – Portugalsko 20:00 Skupina B Saransk
Španielsko – Maroko 20:00 Skupina B Kaliningrad

Utorok, 26. jún

Austrália – Peru 15:00 Skupina C Soči
Dánsko – Francúzsko 15:00 Skupina C Moskva
Island – Chorvátsko 20:00 Skupina D Rostov
Nigéria – Argentína 20:00 Skupina D Petrohrad

Streda, 27. jún

Južná Kórea – Nemecko 15:00 Skupina F Kazaň
Mexiko – Švédsko 15:00 Skupina F Jekaterinburg
Švajčiarsko – Kostarika 20:00 Skupina E Novgorod
Srbsko – Brazília 20:00 Skupina E Petrohrad

Štvrtok, 28. jún

Japonsko – Poľsko 15:00 Skupina H Volgograd
Senegal – Kolumbia 15:00 Skupina H Samara
Anglicko – Belgicko 20:00 Skupina G Kaliningrad
Panama – Tunisko 20:00 Skupina G Saransk

Program: Vyraďovacia fáza

Sobota, 30. jún

Osemfinále 1: Víťaz C – Druhý z D 15:00 Kazaň
Osemfinále 2: Víťaz A – Druhý z B 20:00 Soči

Nedeľa, 1. júl

Osemfinále 3: Víťaz B – Druhý z A 15:00 Moskva
Osemfinále 4: Víťaz C – Druhý z D 20:00
Novgorod

Pondelok, 2. júl

Osemfinále 5: Víťaz E – Druhý z F 15:00 Samara
Osemfinále 6: Víťaz G – Druhý z G 20:00 Rostov

Utorok, 3. júl

Osemfinále 7: Víťaz F – Druhý z E 15:00 Petrohrad
Osemfinále 8: Víťaz H – Druhý z G 20:00 Rostov

Piatok, 6. júl

Štvrťfinále 1: Víťaz 2. osemfinále – Víťaz 1. osemfinále 15:00
Novgorod
Štvrťfinále 2: Víťaz 5. osemfinále – Víťaz 6. osemfinále 20:00 Kazaň

Sobota, 7. júl

Štvrťfinále 3: Víťaz 7. osemfinále – Víťaz 8. osemfinále 15:00 Samara
Štvrťfinále 4: Víťaz 3. osemfinále – Víťaz 4. osemfinále 20:00 Soči

Utorok, 10. júl

Semifinále 1: Víťaz 1. štvrťfinále – Víťaz 2. štvrťfinále 20:00 Petrohrad

Streda, 11. júl

Semifinále 2: Víťaz 3. štvrťfinále – Víťaz 4. štvrťfinále 20:00 Moskva

Sobota, 14. júl

O tretie miesto 15:00 Petrohrad

Nedeľa, 15. júl

FINÁLE 17:00 Moskva

 

MS vo futbale

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |