Námestiam už čelí aj Rezník. V Bratislave demonštrovali tisíce ľudí, v regiónoch protesty zoslabli

Denník N odhaduje počet protestujúcich v Bratislave na 20- až 25-tisíc ľudí. Na najväčší protest v marci prišlo na Námestie SNP až 65-tisíc ľudí.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Po expremiérovi Robertovi Ficovi, bývalom ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi či bývalom policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi sa dnes zhromaždenia Za slušné Slovensko obrátili aj proti riaditeľovi RTVS Jaroslavovi Rezníkovi.

Ľudia na bratislavskom Námestí SNP vypískali nielen jeho meno, ale aj mená šéfa spravodajstva Vahrama Chuguryana a jeho zástupkýň pre televíziu a rozhlas, Hany Lyons a Petry Stano Maťašovskej. Protestujúci kričali „hanba“ a „fuj“.

Piatkové zhromaždenia Za slušné Slovensko sa výrazne dotýkali aj aktuálnej krízy v RTVS. Organizátori okrem nezávislého vyšetrenia vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej či vyšetrenia káuz súčasnej vlády žiadali aj zastavenie normalizácie, ktorá sa podľa nich začala v RTVS. Rezník tento termín odmieta.

Zhromaždenia sa konali v dvadsiatke miest po celom Slovensku v predvečer plánovanej svadby Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ľudia skandovaním hesiel žiadali predčasné voľby, podpisovali sa aj hárky s petíciou za referendum.

Protest sa začal pred Slovenským rozhlasom. Foto N – Tomáš Benedikovič

V Bratislave 20-tisíc ľudí, pripojili sa aj farmári

Bratislavské zhromaždenie Za slušné Slovensko zostáva masové, aj keď počet účastníkov nedosahuje rekordy z marca. Vtedy prišlo na Námestie SNP 65-tisíc ľudí, tentoraz podľa odhadov Denníka N v Bratislave demonštrovalo 20- až 25-tisíc ľudí.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Nová vláda

RTVS za Rezníka

Vražda Jána Kuciaka

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |