Denník N

McCain sa lúči s priateľmi a nechce Trumpa na pohrebe, ľutuje, že si ako dvojku vybral Palinovú

John McCain. Foto – TASR/AP
John McCain. Foto – TASR/AP

Vplyvný senátor, ktorý má rakovinu, napísal novú knihu.

Keď arizonskému senátorovi Johnovi McCainovi vlani v júli diagnostikovali rakovinu mozgu v pokročilom štádiu, doktori mu dávali pätnásť mesiacov života.

Odvtedy prešlo takmer desať mesiacov a veterán z vietnamskej vojny pokračuje v náročnej liečbe. V súčasnosti sa zotavuje na svojom ranči v Arizone, jeho stav sa však nelepší.

Pripravený na všetko

V rozhovore pre CNN McCain povedal, že je „pripravený na všetko alebo sa na to aspoň snaží pripraviť“. Dodal, že na neho čaká „ešte pár vecí, o ktoré sa musí postarať, práca, ktorú treba dokončiť, a zopár ľudí, ktorých ešte potrebuje stretnúť“.

Aj preto sa podľa denníka New York Times v posledných týždňoch schádza so svojimi priateľmi a súputníkmi z politiky. Okrem vymieňania si historiek rozoberajú aj súčasnú politickú situáciu a plánujú senátorov pohreb.

McCain má jasno v tom, že si neželá, aby prezident Donald Trump prišiel na jeho poslednú rozlúčku. Podľa NY Times už jeho blízki informovali Biely dom, aby ho na obrade zastupoval viceprezident Mike Pence. Dôvodom majú byť dlhodobo napäté vzťahy medzi oboma významnými republikánmi.

Denník pripomenul, že Trump neprišiel ani na poslednú rozlúčku s bývalou prvou dámou Barbarou Bushovou. Oficiálne preto, lebo nechcel narúšať priebeh obradu zvýšenými bezpečnostnými opatreniami, no je verejným tajomstvom, že Bushovci súčasného prezidenta na pohrebe jednoducho nechceli.

Biely dom tak na pohrebe reprezentovala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

John McCain

Svet

Teraz najčítanejšie