Denník N

Newsfilter: Nehnevajte sa na Fica, že nechce predčasné voľby, proti je spolu s ním aj polovica Slovenska

Foto - TASR
Foto – TASR

1. Fico zďaleka nie je sám, kto nechce voľby. 2. Tento príbeh trochu zmení váš pohľad na spravodlivosť na Slovensku. Ale naozaj len trochu. 3. Žena by mohla vládnuť Slovensku, ale hlavná favoritka už nechce.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Fico zďaleka nie je sám, kto nechce voľby

Keď vládna koalícia odmieta predčasné voľby, môžete s ňou nesúhlasiť, ale jej predstavitelia v tomto prípade nerobia nič odsúdeniahodné. K urnám by totiž podľa prieskumu Focusu teraz chcelo ísť necelých 45 percent voličov. Naopak, proti je o čosi viac ako 47 percent.

V prvom rade to znamená, že ak trojica Fico, Danko a Bugár odmieta voľby, správa sa veľmi racionálne. Obzvlášť pri Ficovi by bolo čokoľvek iné nezmysel. Veď proti predčasným voľbám je až 85 percent jeho voličov a minimálne rovnako veľká časť strany.

Aj u Danka musia mať zatiaľ jasno (27 za : 67 proti). SNS sa síce správa nepredvídateľne a onedlho môže byť všetko inak, ale teraz sa naozaj nemá kam ponáhľať.

Najťažšie rozhodovanie má tradične Béla Bugár. Spomedzi troch koaličných strán má práve tá jeho najviac voličov, ktorí by predčasné voľby privítali, ale stále je to menej ako polovica (43 k 53).

V Moste preto majú jasno, že situácia sa síce môže po

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie