Denník N

Víťazstvo proti Rakúsku vychytal Patrik Rybár, syn slávneho otca. Najlepší v Česku, hovorí sa o NHL

Patrik Rybár. Foto – SZĽH, tasr
Patrik Rybár. Foto – SZĽH, tasr

Mladý brankár myslí aj na budúcnosť, študuje informatiku. Bakalárku napísal o QR kódoch.

Už v druhej minúte dostal nešťastný gól, dlho bol takmer bez práce. Brankár Patrik Rybár má za sebou úspešný debut na majstrovstvách sveta.

K víťazstvu nad Rakúskom pomohol dvadsiatimi zákrokmi, mnohé z nich prišli v kľúčových momentoch tretej tretiny.

24-ročný brankár, ktorý sa pod Craigom Ramsaym dostal už aj do olympijského tímu, je synom bývalého dlhoročného reprezentanta Pavla Rybára. V zápase proti Rakúsku predviedol veľkú koncentráciu a psychickú odolnosť, ktorú ukazuje od mladosti.

Vytrénoval si psychiku

Rybár sa dostal k hokeju vďaka svojmu otcovi, ktorý je v súčasnosti trénerom brankárov v Banskej Bystrici. Rybár starší za Slovensko chytal na piatich svetových šampionátoch a olympiáde v Salt Lake City.

V extralige pôsobil Pavol Rybár dlhé roky v Slovane Bratislava, s ktorým získal tri slovenské tituly. V sezóne 2010/2011 zažili so synom emotívny moment, keď v zápase proti reprezentačnej dvadsiatke staršieho Rybára vymenil v závere zápasu mladší.

Patrik v lige debutoval už ako 17-ročný. Web sportinak.sk sa pred troma rokmi Patrika Rybára spýtal, aké je byť synom slávneho otca, a pripomenul, že na Rybára staršieho na štadiónoch niekedy pokrikovali aj vlastní fanúšikovia.

„Nie je to jednoduché, každý sa na vás pozerá inak, pozná vás a ľudia si vás viac všímajú. Má to svoje výhody aj nevýhody,“ povedal Rybár.

„Výhodou je, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

MS v hokeji

Teraz najčítanejšie