Denník N

Craig Ramsay vylepšil slovenskú obranu. V NHL bol vzorom pracovitosti, dokonca po ňom pomenovali cenu

Craig Ramsay. Foto N - Peter Kováč.
Craig Ramsay. Foto N – Peter Kováč.

Slovenskej reprezentácii pod jeho vedením funguje obrana, na olympiáde a MS zatiaľ iba raz dostala za 60 minút viac než dva góly.  

Craig Ramsay pôsobí pri každom mediálnom vystúpení dojmom rozhľadeného a inteligentného človeka. Výhra či prehra, vždy pokojne a trpezlivo vysvetľuje svoj pohľad na hru.

Po zbabranom závere zápasu s Českom neváhal vziať prehru na seba. „Ja som spravil chybu v predĺžení, mal som tam poslať dvoch obrancov namiesto dvoch útočníkov, ale to sa už teraz ľahko hovorí,“ povedal podľa TASR.

Už počas hráčskych čias vynikal bystrosťou a zodpovednosťou. Vďaka týmto vlastnostiam dokázal zatieňovať aj omnoho technickejších hráčov. V Buffale naňho spomínajú ako na jedného z najinteligentnejších hráčov vôbec.

Nemal talent

Craig Ramsay hral počas profesionálnej kariéry iba za Buffalo Sabres, čo je samo osebe zaujímavé. Reportér Sal Maionara ho vo svojej knihe 100 vecí, ktoré by priaznivci Sabres mali vedieť a urobiť predtým, než zomrú, označil za hráča, ktorý nebol rýchly, nepatril k strelcom a nebudil ani rešpekt fyzickou hrou.

Napriek tomu sa stal v Buffale legendou a je členom klubovej siene slávy. „Craig bol extrémne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

MS v hokeji

Teraz najčítanejšie