Denník N

Nekupujte mame ku Dňu matiek hrnčeky a tričká s vtipnými nápismi. Vyberte darček podľa jej životnej fázy

Foto - Flickr.com/Loren Kerns
Foto – Flickr.com/Loren Kerns

Mamy na svoje deti myslia každý jeden deň v roku, preto si zaslúžia, aby ste na ne počas ich veľkého dňa nezabudli.

Píše Wendy Irvinová, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

Raz za dvanásť mesiacov naše mailové schránky zaplnia spamy so zoznamom „jedinečných“ darčekov, ktoré chcú všetky mamy na Deň matiek.

Možno je to len môj pocit, no viete, čo presne mamy nemajú rady? Zoznamy predmetov, ktoré navádzajú deti, aby míňali peniaze, ktoré nemajú, na hlúposti, čo nemajú nič spoločné so vzťahom medzi matkou a dieťaťom.

Nespomínam si, že by som niekedy túžila po keramickom hrnčeku s USB ohrievačom, po kašmírovom šále alebo po vínovom pohári s nápisom „Hlavne pokoj, napi sa vína“.

Najlepšie darčeky, samozrejme, nie sú predmety. To, či je dar pre mamu ideálny, závisí aj od toho, v akej fáze života sa práve nachádza.

Darček pre vyčerpanú a nevyspatú mamu

Mamy v tejto fáze života sú také vyčerpané, že pobyt v nemocnici pre ne znie ako lákavá dovolenka. Ich potomkovia spia iba zriedkavo, a keď už im partner, príbuzní alebo kamaráti doprajú chvíľku „voľna“a vezmú deti napríklad do parku, majú čas akurát na ďalšie domáce práce. Vymeniť bielizeň, vypratať umývačku, zohriať mrazenú pizzu a prípadne pritom vypiť pohár vína.

Ak sú deti príliš malé, aby samy zorganizovali Deň matiek, mal by im pomôcť otec. A to, čo mama v tejto fáze života chce, je mať celý deň len pre seba.

Odložte do chladničky jej obľúbené jedlo. Navrhnite jej, aby si pozrela obľúbený film, prečítala dobrú knihu, alebo jej doprajte kúpeľ. Potešíte ju, ak najskôr vydrhnete vaňu a k čerstvo vypratým uterákom nachystáte voňavé telové mlieko. Vymeňte obliečky za čisté, ak by si chcela náhodou zdriemnuť.

Určite sa vám bude chcieť poďakovať a odvďačiť. Vtedy len

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rodičovstvo

Teraz najčítanejšie