Štyri herné prvky, vďaka ktorým sa nám darilo proti Švédom

Marek Ďaloga po góle na 2:3. Foto - TASR
Marek Ďaloga po góle na 2:3. Foto – TASR

Slovenskí hokejisti podali proti Švédsku najlepší výkon na tohtoročných MS.

„Nemusíte byť najrýchlejším tímom, aby ste vyzerali ako najrýchlejší tím,“ povedal Craig Ramsay. Hokejisti zo slovenskej ligy držali v sobotňajšom zápase proti Švédsku krok s hviezdami NHL do veľkej miery vďaka kompaktnému spôsobu hry, o ktorý sa snaží kanadský tréner.

Slovenskí hokejisti podali proti Švédom, s ktorými prehrali 3:4 po predĺžení, jeden z najlepších výkonov v posledných rokoch. Proti tímu, ktorý je individuálne oveľa zručnejší, zmazali dvojgólový náskok, uhrali bod a na dosah mali aj víťazstvo.

Ak ste doteraz nerozumeli systému Craiga Ramsayho, výsledok a výkon proti Švédsku by vás mohli presvedčiť, že môže fungovať. Slováci hrali hokej, proti ktorému sa nehrá dobre nikomu, ani veľkým favoritom. Tu sú herné aspekty, ktoré proti Švédsku fungovali:

Vzájomná pomoc. Základom úspešného herného prejavu Slovenska bola pevná defenzíva. „V obrannej tretine nechceme hrať jeden na jedného – celá päťka by si mala rozdeliť územie na menšie časti, aby sme na súpera mohli vyvíjať väčší tlak,“ hovoril nám Craig Ramsay.

Presne toto proti Švédom plnili Slováci veľmi dobre. Švédi síce trávili v našom obrannom pásme veľa času, ale Slováci