Denník N

Smejme sa na Hrnkovi, ale nezabúdajme na to, že SNS kradne

Anton Hrnko. Foto N – Vladimír Šimíček
Anton Hrnko. Foto N – Vladimír Šimíček

Pokračoval škandál s únosom Vietnamca aj dianie v RTVS. Najmä však SNS vytiahla svoj najsilnejší kaliber: Antona Hrnka.

  • Polícia zatkla Jakuba Škrabáka, slušne nazývaného extrémista.
  • Medzi extrémistickými symbolmi v manuáli NAKA sa popri hákovom kríži ocitlo aj logo organizácie Animal Liberation Front.
  • Vladimír Putin odohral ďalší exhibičný hokejový zápas. Jeho tím zvíťazil 12:7, dal päť gólov.

RTVS najprv zakázala reportérke Zuzane Hanzelovej pracovať na politických témach, potom povedala, že išlo o vtip, a potom jej zakázala vysielať naživo. Vahram Chuguryan, ktorý tvrdil, že prepustení pracovníci nedostali výpoveď kvôli svojim názorom, v rozhovore pre český magazín priznal, že to tak bolo. No a konala sa aj mediácia medzi vedením RTVS a protestujúcimi zamestnancami. Pozvanie na ňu dotknutí zamestnanci nedostali.

Vyšlo najavo, že štát obstaral informatizačný projekt, vďaka ktorému mohli občania robiť to, čo mohli robiť aj predtým. Stál 16 miliónov eur, a keďže ho využili v priemere dvaja občania za deň, štát teraz za jeho rozvoj a servis ide zaplatiť ďalších 5 miliónov.

Pokračoval aj príbeh s kompou. 

Tá prvá bola síce vyrobená firmou s anonymnými vlastníkmi, ale bola aspoň nová a presne podľa požiadaviek. Akurát bola vyrobená ešte predtým, ako zadávateľ požiadavky zverejnil, takže z toho bol škandál. Teraz sa objavila druhá kompa. Tá bola vyrobená v roku 1955 a predávala ju realitná kancelária, ktorá s loďami nikdy neobchodovala. Takže tak.

Sofiina voľba slovenského nácka: Rusko alebo Nemecko?

Vyšiel prieskum, podľa ktorého tri štvrtiny Slovákov podporujú členstvo krajiny v Európskej únii. V tom istom týždni však vyšiel tiež prieskum, podľa ktorého si zhruba polovica Slovákov myslí, že za socializmu sa žilo lepšie. 

Vystúpil generálny prokurátor Čižnár a povedal, že veci sú zlé a štát zlyháva, a hoci mal pravdu, nevysvetlil, kde bol doteraz. Tiež povedal, že zlyháva ministerka Matečná z SNS a SNS nepovedala nič, lebo to nestálo za to.

Vyšlo najavo, že nová ministerka vnútra je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie