Dym z cigariet sa drží v kobercoch či na stenách celé roky. Kontakt s ním vedci volajú fajčenie z tretej ruky

Tabakový dym dokáže priľnúť k povrchu a v lete pri zapnutej klimatizácii sa chemikálie dostávajú späť do vzduchu. Cez ventilačný systém sa rozšíria po celej budove.

Foto – Flickr.com/Indi Samarajiva

Píše William Wan, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post

Na začiatku boli varovania lekárov pred škodlivosťou cigariet. Neskôr sa objavili zistenia o nebezpečnom vplyve sekundárneho fajčenia. Teraz narastá počet vedcov, ktorí varujú pred takzvaným fajčením „z tretej ruky“, pri ktorom sa zvyškové chemikálie z tabakového dymu usádzajú na povrchu stien a predmetov.

Nedávne výskumy ukázali, že tieto potenciálne nebezpečné zvyšky môžeme vdýchnuť alebo vstrebať cez pokožku aj niekoľko mesiacov či rokov po tom, ako sa dym rozptýlil.

Aj v nefajčiarskom prostredí

Prvá zo štúdií ukázala, že fajčenie z tretej ruky u myší zvýšilo riziko vzniku rakoviny pľúc. Iná odborná práca vlani u myší potvrdila poškodenie pečene a cukrovku. Tretia štúdia sa zamerala na kasína a dokázala, že aj šesť mesiacov po tom, čo v nich bolo fajčenie zakázané, zostali na stenách a v koberci zvyšky dymu.

Najnovšia štúdia, ktorú minulý týždeň zverejnil odborný časopis Science Advances, ukázala, ako môže tabakový dym zvonku preniknúť do nefajčiarskej učebne a priľnúť na povrchoch materiálov. Nebezpečné chemikálie sa však často dostávajú späť do vzduchu a obiehajú po celej budove cez klimatizáciu.

„Aj keď ste v nefajčiarskom prostredí, neznamená to, že nie ste vystavený tabaku,“ vysvetľuje prínos výskumu chemik a hlavný autor štúdie Peter DeCarlo z Drexelovej univerzity vo Filadelfii. „Taxík, do ktorého ste naskočili, hotelová izba, v ktorej ste prespávali, či dokonca trieda, v ktorej fajčenie nebolo povolené desiatky rokov – to všetko sú miesta, kde ste často vystavení nečakane veľkému množstvu zvyškového dymu.“

Zvyšky nikotínu a tabaku

Najnovšie zistenia pritom vznikli iba náhodou. DeCarlo, ktorý sa venuje najmä skúmaniu vonkajšieho ovzdušia, vytvoril na Drexelovej univerzite tím s odborníkom na vnútorné ovzdušie Michaelom Waringom, aby preskúmali, ako tieto dve prostredia na seba reagujú.

Študent, ktorý s nimi na experimente spolupracoval, urobil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |