Hokejisti prehrali s Rusmi 0:4, teraz potrebujú pomoc Francúzov

Foto – TASR
Foto – TASR

Slovenskí hokejisti už nemajú postup do štvrťfinále vo vlastných rukách.

Na istotu postupu potrebovali slovenskí hokejisti uhrať v posledných dvoch zápasoch základnej skupiny na majstrovstvách sveta v Kodani päť bodov. S Rusmi však prehrali 0:4 a môžu získať už len tri – v utorok proti Bielorusom.

O víťazstve Ruska rozhodla prvá tretina, v ktorej Slovákov prestrieľali 17:2 a strelili dva góly – presadili sa Mamin a Gusev.

V druhej tretine Slováci zlepšili výkon, Rusov dokonca prestrieľali 11:8, no skórovať sa im nepodarilo.

Tretia tretina sa už hrala v pokojnom tempe a Rusi si víťazstvo ustrážili, keď v závere Šalunov aj Michejev strelili góly do prázdnej bránky pri slovenskej power play.

Tabuľka A-skupiny:

Budú vedieť, na čom sú

Slováci pred poslednými zápasmi základných skupín strácajú bod na štvrtých Švajčiarov. Postúpiť do štvrťfinále môžu jedine v prípade, ak