Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Kiska dal ako prvým ponuku Romanovi Krpelanovi a Radovi Baťovi

Roman Krpelan a Rado Baťo.
Roman Krpelan a Rado Baťo.

Kiska povie, koho by chcel za prezidenta. Koalícia Kotlebov zákon nepodporí. Číňania, našťastie, nezískajú Poštovú banku.

Správy víkendu vybral a komentoval Konštantín Čikovský

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Nie, Kiska z politiky neodchádza

Televízia Markíza v nedeľu odvysielala rozhovor s prezidentom Andrejom Kiskom, z ktorého už museli všetci definitívne pochopiť, čo chcel Kiska svojím prejavom v utorok povedať.

Len opakujeme: Kiska sa vyhýba doslovnému pomenovaniu, ale zakladá politickú stranu, s ktorou sa chce dostať do vlády po budúcich parlamentných voľbách.

V minulosti síce povedal, že nezaloží politickú stranu, ale teraz opakuje, že len hlupák nemení názory, ak sa menia okolnosti. A po Kuciakovej smrti sa okolnosti podľa prezidenta zmenili výrazne.

Na väčšinu ďalších otázok prezident odpovedá tým, že detaily povie až koncom jesene.

Takticky je to správne nielen preto, že si tým necháva možnosť začať rokovania so všetkými potenciálnymi partnermi a nikoho vopred nevylučuje ani neprotežuje.

Na druhej strane, Kiska ani nemôže hovoriť viac podrobností, lebo ich ani sám nevie. Jeho rozhodnutie ísť do straníckej politiky je staré len pár týždňov a detaily jednoducho ešte nemá domyslené.

Kiska preto v Markíze redaktorovi Kovačičovi vytrvalo uhýbal pred konkrétnymi otázkami, pri ktorých padali mená Radičová, Bezák či Dzurinda.

Štipku konkrétnejší bol len pri replike o Progresívnom Slovensku a strane Spolu, kde aj on dal najavo, že ľudia tohto zmýšľania by sa mali spájať.

Ľudí z paláca si berie so sebou. Najväčšia konkrétnosť z Kisku v televízii vypadla, keď prišla reč na jeho spolupracovníkov Romana Krpelana a Rada Baťa. Súčasný prezident povedal, že im ponúkne miesto v novom projekte a verí, že ho zoberú.

Obaja títo bývalí novinári (SME, Trend) radili Kiskovi už pred jeho zvolením a 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Teraz najčítanejšie