Denník N

Deväťdesiate roky sa so smrťou Kuciaka a Kušnírovej vrátili, znelo na panychíde za Remiáša (video)

Aj po 22 rokoch od smrti Róberta Remiáša naňho ľudia spomínajú ako na odvážneho človeka, ktorý pomáhal Oskarovi Fegyveresovi pri pátraní po pravde o únose prezidentovho syna.

„Je smutné, že toto nebol jediný tragický osud mladého človeka, ktorý zomrel preto, že mnoho vedel,“ povedal Róbert Hudec z organizačného tímu Za slušné Slovensko o Róbertovi Remiášovi. „Nie je to tak dávno, čo nami otriasla vražda dvoch mladých ľudí, Jána a Martiny, a cítili sme sa, ako keby sa deväťdesiate stále neskončili. Stále nemáme istotu, že sa dočkáme spravodlivosti,“ povedal Hudec o vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Róbert Remiáš by mal v utorok 22. mája 48 rokov. Zostrih videa z panychídy urobila Nadácia Antona Tunegu.

„Veľmi som túžila, po roku, po dvoch, aby bola Róbertova vražda vyšetrená. Je to 22 rokov a nič,“ povedala Anna Remiášova, matka zavraždeného. Trvá na tom, že išlo o politickú vraždu. „Objednávateľom bol vysokopostavený činiteľ tohto štátu. Pokým takíto ľudia nebudú postihnuteľní, takýto zločin sa môže kedykoľvek zopakovať. Hovorím to už 22 rokov a je mi z toho nanič, že sa moja predpoveď splnila,“ povedala Remiášová o vražde Jána a Martiny.

„Ďalšie matky budú mať puknuté srdcia,“ varuje Remiášová.

Ak má pre vás práca našich novinárov pred prezidentskými voľbami väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete ich podporiť aj darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Mečiarove amnestie

Slovensko

Teraz najčítanejšie