Denník N

Za Kotlebove zákony najčastejšie hlasuje Sme rodina, aj osobne Kollár (+graf a zoznam hlasujúcich poslancov)

Kotleba. Foto – TASR
Kotleba. Foto – TASR

ĽSNS už zlákala poslancov každej z parlamentných strán – napríklad na dobrovoľné očkovanie, rodičovský príspevok len pre vzdelaných či ochranu dreva. Niektorí poslanci tvrdia, že s kotlebovcami hlasovali len omylom.

Návrh Mariana Kotlebu na sprísnenie interrupcií postavil viacerých konzervatívnych poslancov pred dilemu – buď sa spoja s fašistami, alebo sa nepridajú k téme, za ktorú roky bojujú.

Ľudia z koalície aj opozície hovoria, že demokratické strany by sa nemali spolčovať s fašistami. Pri pohľade na doterajšie hlasovania pri Kotlebových návrhoch vidno, že nie všetci poslanci sú v tejto téme rovnako zásadoví – hlasy z koalície aj opozície už kotlebovci dostali aj v minulosti.

Keď sa na to poslancov pýtate, často odpovedajú, že sa pri hlasovaní za návrhy kotlebovcov pomýlili – a niektorí dokonca aj viackrát – alebo že išlo o chybu hlasovacieho zariadenia. Niektorí sa však k svojmu hlasu s kotlebovcami hlásia.

Výrazne najviac vyčnieva opozičná strana Sme rodina, tam však nehlasujú s Kotlebom omylom, ale schválne. Na to, že najčastejšie s kotlebovcami hlasovali poslanci Borisa Kollára, upozornil denník SME. My sme sa detailne pozreli na to, ktorí konkrétni poslanci dvíhali ruky za návrhy ĽSNS – a boli aj z iných strán ako od Kollára.

Výsledok:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie