Denník N

Americký raper Yung Pinch: Chcem sa stať legendou. Moje piesne počúvajú aj bývalé frajerky

Yung Pinch. Foto - Tyler Madas
Yung Pinch. Foto – Tyler Madas

Yung Pinch (21) vyrastal v Kalifornii so starými rodičmi, lebo jeho rodičia boli narkomanmi. Teraz patrí medzi najtalentovanejších raperov na svete a v rozhovore pre Denník N pred koncertom vo Viedni hovorí o rape, vzťahoch či falošnosti.

Blake Sandoval, umeleckým menom Yung Pinch, má iba 21 rokov a žije život, o ktorom veľa mladých iba sníva. „Rockstar lifestyle,“ hovorí. Životný štýl rockovej hviezdy. Známy raper G-Eazy ho v máji zobral ako svojho predskokana na európske turné a Yung Pinch si to užíva.

„Európa je fantastická, skoro lepšia ako USA. Všetky koncerty doteraz boli bláznivé, ale v Mníchove sme s G-Eazym skočili do davu a to bol zatiaľ najlepší moment na tomto turné. Počas koncertu G-Eazy hovorí: ‚Pinch, skočíme do davu?‘ Na mojich koncertoch medzi ľudí skáčeme často, takže som bol rozhodne pripravený. Prekvapilo ma však, že skočil aj on,“ rozprával minulý týždeň v utorok pred ďalším koncertom vo Viedni v Open Air Arena. Typické dlhé vlasy mal zopnuté a počas celého rozhovoru si nedal dole slnečné okuliare.

Na začiatku turné to pritom vyzeralo horšie: G-Eazyho, známeho hitmi ako „Him & I“ či „Me, Myself & I“, zatkli po prvom koncerte vo Švédsku za potýčku s ochrankou v nočnom klube a našli mu aj kokaín – prepustili ho s pokutou vo výške okolo 10-tisíc dolárov a podmienkou, hoci mu hrozilo aj väzenie.

Yung Pinch (vľavo) počas koncertu s G-Eazym na európskom turné. Foto – Tyler Madas

G-Eazy zobral Yung Pincha na svoje turné ako predskokana po tom, ako sa počas minulého roka rýchlo vypracoval z pomerne neznámeho interpreta na SoundCloude na chlapca, ktorému veľa expertov predpovedá veľkú budúcnosť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozhovory

Teraz najčítanejšie