Denník N

Hnoj na poliach, prehnitý systém a ministerka Matečná

Gabriela Matečná v parlamente pri svojom odvolávaní. foto - tasr
Gabriela Matečná v parlamente pri svojom odvolávaní. foto – tasr

Dnes sa opozícia pokúša odvolať prvého ministra Pellegriniho vlády. Kvíz, pri koľkých šéfoch agrorezortu v novodobých dejinách Slovenska boli dôvody na ich odvolanie, by pritom netrval dlho. Takmer pri všetkých.

Až teraz sme akoby pochopili, prečo je to tak. V mútnych vodách systému, do ktorého tečú obrovské dotácie, sa, pravda, loví najlepšie. Z cudzieho, európskeho, pritom krv netečie. Nie, nie, my si svoje nedáme, no chceme súčasne aj to cudzie. Tak by mal znieť modifikovaný slogan SNS, teda partaje, ktorá je spolu so Smerom primárne zodpovedná za kauzy a škandály. Ich výpočet za dlhé roky je zbytočný, sú už všeobecne známe.

Ministerka Gabriela Matečná je zvláštna postava. Tak trochu iná ako jej predchodcovia. Pôsobí rozumne, je argumentačne zdatná, nereve a netrieska pred kamerami kdesi v maštali do stola ani nejazdí na traktore po krajine. Napriek deficitu v tejto funkcii akosi očakávanej zemitosti si spočiatku získala nemalý rešpekt farmárov aj verejnosti, o to viac, ak sa energicky bila napríklad za zrušenie dvojakej kvality potravín v EÚ.

Potom, vo februári, po tej hroznej vražde, sa však čosi zlomilo či, presnejšie, obnažilo v plnej nahote

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Agropodvody na východe

Teraz najčítanejšie