Denník N

Áno, ten brankár bol katastrofálny, ale mali by sme si pamätať aj veľké mužstvo Realu Madrid

Liverpool bol bez Salaha nie polovičný, ale hádam aj štvrtinový.

Taký je Kyjev. Noc v hoteli stála údajne až dvetisíc dolárov a mnohí fanúšikovia Liverpoolu sa na zápas vôbec nedostali.

Zrušili im lety, lietadlá nemali kde a kedy pristáť, ich pristávacie sloty predali oligarchom a miliardárom a ich súkromným letom. Zaplatili viac.

Všetci sa do Kyjeva hrnuli, hralo sa finále Ligy majstrov.

Slzy Mohameda Salaha

Boli slzy. Zranil sa Dani Carvajal a pri odchode z ihriska plakal, krátko pred ním sa zranil Mohamed Salah, ešte to skúsil, ale s vykĺbeným ramenom sa hrať nedá.

Bola to obrovská škoda, vlastne malá športová tragédia. Mohamed Salah má za sebou úžasnú sezónu: dal toľko gólov ako Cristiano Ronaldo, možno bol aj najlepší na svete, každopádne takmer sám Liverpool dotiahol do finále.

Teraz, po necelej polhodine, odchádzal z ihriska v slzách a s ním odchádzali nielen nádeje Liverpoolu, ale aj Egypta na majstrovstvách sveta.

Mohamed Salah je skvelý futbalista a mimoriadne sympatický človek a vidieť ho takto odchádzať bolo smutné. Liverpool bez neho nie je polovičný, ale hádam štvrtinový – a tak aj bolo. Ak existovala nádej na víťazstvo, tak so Salahom odišla.

Čo poviete brankárovi?

Niektoré momenty môžu zmeniť celú kariéru.

Inter Miláno nastúpil do posledného zápasu sezóny 2001/2002 s tým, že má vo svojich rukách, či získa taliansky titul. Potom urobil Vratislav Greško hroznú chybu a Inter dostal gól.

Dostal ich v tom zápase viac, nebola to len Greškova chyba, vybuchlo celé mužstvo, ale Inter nezískal titul a hľadal sa obetný baránok. Vratislava Greška museli predať a aj ho predali. Do roka a do dňa namiesto v Interi Miláno hral v Blackburne.

Chyby sa stávajú, lenže ako to vysvetliť úbohému Lorisovi Kariusovi?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie