Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Pellegrini vyskúša, aké silné je ešte Ficovo ťahanie za nitky

Denisa Saková
Denisa Saková

1. Pellegrini zastavil Ficov a Kaliňákov policajný komplot 2. Druhú dnešnú facku Kaliňákovi a Sakovej dal štátny úrad 3. Na ústavných sudcoch sa potvrdzuje, že Gál nie je Žitňanská

Iniciatíva Slovenskí záhradníci podporuje vzťah ľudí k pôde, záhrade, pestovaniu vlastného ovocia aj zeleninky. Slovenskizahradnici.sk


Správy dňa vybral a komentoval Juraj Javorský

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Pellegrini zastavil Ficov a Kaliňákov policajný komplot

Zrejme práve na pondelok mala ministerka vnútra Denisa Saková naplánovanú tlačovku, na ktorej by oznámila meno nového policajného prezidenta. Týmto aktom by sa zavŕšila kontrarevolúcia, ktorú po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v zákulisí organizovali dvaja najmocnejší muži štátu, Fico s Kaliňákom. Lenže nakoniec dnes žiadna Sakovej tlačovka nebola, ministerka nemá žiadneho nového policajného šéfa a Fico s Kaliňákom si budú musieť opäť spočítať muníciu, aby zistili, akú moc vlastne majú.

Lebo Bašternák. Zvrat vysvetľuje článok denníka Plus 1 deň zo skorého rána, podľa ktorého zastavil celú pripravenú parádu premiér Pellegrini. Sakovej výber Mariána Slobodníka, policajného pridelenca v Chorvátsku, ktorý sa ku kandidatúre za prezidenta polície prihlásil a už sa aj stihol lúčiť s kolegami v práci, Pellegrini odmietol so šokujúcim vysvetlením, že jeho zať obchodoval s daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom.

Pluska síce Pellegriniho necitovala a on sa k dnešným udalostiam nijako nevyjadril, ale s odstupom hodín je jasné, že to tak naozaj bolo. Tento sled udalostí je pre Sakovú, pre Kaliňáka a najmä pre Fica takou tvrdou ranou, že keby sa dal dnešný dojem čo len trochu niečím prekryť alebo spochybniť, napríklad Pellegriniho vyhlásením, urobili by to. Nezhoda na výbere policajného šéfa by sa ešte dala „vysvetliť“, ale Pellegriniho zdôvodnenie Bašternákom, s ktorým Kaliňák kšeftoval a Fico u neho býva, bolo prekročením všetkých doterajších hraníc vnútri Smeru.

Pellegriniho motivácia. Nie že by sa pochybnosti o Pellegrinim samy neponúkali. Prinútil síce Tibora Gašpara podať výpoveď, ale inak sa správal celý čas ako Ficov podriadený. Najsilnejšie to demonštroval výberom Sakovej za ministerku vnútra.

Lenže ak aj je Pellegrini Ficovou bábkou, tak možno práve cíti, že ruky, čo ťahajú nitky, strácajú silu. Bábka má svoje oči a nimi vidí, že z tridsiatich percent voličov je už len dvadsať, že zo 49 poslancov by možno bolo len tridsať.

Bábka sa možno bojí, že pádom pána sa skončí aj jej vystúpenie. To je dobrá motivácia zbaviť sa pána a stať sa človekom.

Čo takto Smer bez Fica. Kým Fico

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Slovensko

Teraz najčítanejšie