Denník N

Prví kandidáti na prezidenta v debate Denníka N: Neveria Smeru a majú problém hlasovať s Kotlebom

Diskusia Denníka N: Kto bude nový Kiska? Foto N - Peter Kováč.

V diskusii debatovali Zuzana Čaputová, Marián Čaučík a Robert Mistrík. Fica by za sudcu Ústavného súdu nevymenoval nikto z nich.

Bez konfliktov a dokonca s náznakom prísľubov vzdať sa v prospech opozičného kandidáta, ktorý by mohol zvíťaziť – tak vyzerala prvá debata Denníka N s možnými kandidátmi opozičných strán v budúcoročných prezidentských voľbách.

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

Právnička a podpredsedníčka Progresívneho Slovenska Zuzana Čaputová a Robert Mistrík – vedec a zakladajúci člen SaS, ktorý už v tejto strane nie je, už kandidatúru ohlásili. Riaditeľ kresťanskej charitatívnej organizácie Dobrá novina Marián Čaučík čaká na rozhodnutie KDH, či ho do volieb nominuje. Váha však aj on sám. „Som vo veľmi intenzívnom rozmýšľaní,“ vravel Čaučík k možnej kandidatúre.

Video: Prezidentská diskusia Denníka N: Kto bude nový Kiska?

Proti Lučanskému a Ficovi

Čaputová aj Mistrík majú problém s novým dočasným šéfom polície Milanom Lučanským.

„Zasa sa ide v starých šľapajach a Smer je totálne odborne poddimenzovaný,“ vravel Mistrík. Podľa neho sa zdá, že je Lučanský neakceptovateľný.

Čaputová vravela, že o tomto človeku panujú „dôvodné pochybnosti“ – pre jeho vilu na Floride, ale aj preto, že šéfoval Kaliňákovej policajnej inšpekcii. Podľa kandidátky Progresívneho Slovenska tak Smer nepochopil, aká zmena je v tejto krajine potrebná.

Obaja by ako prezidenti nevymenovali Roberta Fica za sudcu Ústavného súdu. Vraveli, že kandidáti na túto funkciu musia spĺňať aj morálne kritériá.

Keby hrozila katastrofa

Na otázku, či by už pred prvým kolom podporili iného kandidáta, ak by mal lepšie preferencie, Mistrík odvetil, že „keby

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie