Outsider šoféroval tisíc kilometrov s 88-ročnou babičkou, aby vyhral veľký zápas na Roland Garros

Neznámy argentínsky tenista Marco Trungelliti si nepravdepodobnou cestou na Roland Garros zarobil viac než dvakrát toľko čo za celú tohtoročnú sezónu.

A post shared by ESPN Tenis (@espntenis) on

Veľké tenisové turnaje nie sú len o Federerovi, Nadalovi či Djokovičovi. Z času na čas veľké tenisové hviezdy zatieni príbeh outsidera, s ktorým nikto nepočítal. Jeden taký rozprávkový príbeh zažil na prebiehajúcom Roland Garros Argentínčan Marco Trungelliti.

Dvadsaťosemročný neznámy tenista bol pred turnajom vo svetovom rebríčku na 190. mieste. V kariére vyhral iba jeden challengerový turnaj a ročne zarába asi toľko, aby mohol pokrývať cestovné náklady za účasť na turnajoch.

Na Roland Garros už Trungelliti raz zaujal, v roku 2016 v prvom kole porazil svetovú desiatku Marina Čiliča. Na tohtoročný turnaj však cestoval s cieľom pokúsiť sa postúpiť do hlavnej súťaže. Vo finále kvalifikácie však prehral, a tak sa z Francúzska pobral domov.