Denník N

Václav Mika chce byť primátorom Bratislavy: Keby som slúžil mocným, nechali by ma ešte v RTVS

Václav Mika. Foto N – Vladimír Šimíček
Václav Mika. Foto N – Vladimír Šimíček

Asi by mi nikto neuveril, že sa po rokoch v médiách nepoznám s ľuďmi z HB Reavis či J&T, ale môj život a hodnoty to nijako neovplyvnilo, vraví kandidát na bratislavského primátora Václav Mika.

Ako ste prišli na naše stretnutie do Sadu Janka Kráľa? Autom či električkou?

Popravde, autom, lebo sme viezli nejaké veci. Ale inak som počas dňa chodil peši, keďže sme blízko centra.

Ako často chodíte mestskou dopravou?

Záleží akou, teraz už ako viac zainteresovaný človek sa koncentrujem na to, čo je nosný dopravný systém, teda koľaje. Preto viac chodievam električkou. Nebojte sa, viem si kúpiť lístok cez mobil.

Keby som si vás vyskúšal ako človeka, ktorý chce riadiť mesto a mal by ho poznať: ktorá linka vám chodila do Mlynskej doliny, keď ste ešte riadili RTVS?

Do práce som vtedy chodil nielen autom, ale aj pešo, lebo som býval na Drotárskej ceste. Ale Mlynskú dolinu mám v malíčku, 39-kou som chodieval ešte na vysokej škole aj potom, keď som prvýkrát robil v televízii.

Kedy vám prvýkrát napadlo, že by ste mohli kandidovať za primátora Bratislavy?

Možno ešte, keď som bol študent… ale to skôr na odľahčenie. Ako verejne angažovaný človek som, prirodzene, vedel, aké voľby a výzvy prídu po tom, čo odídem z verejnoprávneho média. Mal som dve možnosti: ísť do komerčného priestoru, skôr v zahraničí, alebo zostať na Slovensku a ísť do verejného projektu. Usilovať sa o miesto primátora bol pre mňa jediný prijateľný a zrozumiteľný scenár. Viem, že sa hovorilo o tom, že by som mohol založiť nový politický subjekt či ísť dokonca do prezidentskej kampane…

…to ste nezvažovali?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Komunálne voľby 2018

Teraz najčítanejšie