Denník N

Keď zomrie človek a politici mlčia. Agresivita na Slovensku stúpa

Marian Kotleba si na interrupciách robí kampaň a môže sa dostať do druhého kola. Ukrajina podľa Andreja Danka znevážila ľudský život a v Bratislave zomrel Filipínec. A politici mlčali, až kým konečne niečo povedali, lebo museli.

  • Andrej Hrnčiar sa stal členom Mosta, za ktorý už raz kandidoval, len si medzitým odskočil do #strany, ktorej meno sa nevyslovuje.
  • Keďže od smrti novinára, ktorému sa vyhrážal, už uplynul dostatok času, Marián Kočner sa vyhrážal ďalšiemu novinárovi.
  • Vo veci únosu vietnamského občana klamal Kaliňák, Saková aj Pellegrini, Kaliňák naň poskytol vládny špeciál a navyše sme Poliakom klamali, že je na palube letu. Faktúry neukázal.

Pokiaľ ide o interupcie, ozval sa Anton Chromík, ktorý povedal, že nám chýbajú zdravotné sestry aj lekári, tak ich berieme z Bulharska. Potom ale zase chýbajú v Bulharsku, čiže bude lepšie, keď sa všetky tie nechcené deti narodia a vyrastú v detských domovoch, lebo tam z nich sestry a lekárov rozhodne vychovajú a nebude to trvať ani 25 rokov.

Konferencia biskupov Slovenska sa zákon z dielne fašistov tak trochu zdráhala podporiť a situáciu vyriešila šalamúnsky: namiesto nej ju podporila Rada KBS aj Rada pre rodinu. No a po parlamente sa prechádzal Marián Kuffa v sprievode Milana Mazureka a tak aspoň bolo vidieť, že jeho priazeň sa dá kúpiť jediným návrhom zákona, ktorým si fašisti aj tak robia len prezidentskú kampaň a ňou si zase robia kampaň volebnú.

História totiž hovorí, že fašisti sú známi mnohými vecami, ale ochrana života medzi ne nepatrí.

Štátnicky a na tepe dňa. Poukážky.

No a ďalej. Čo sa týka dôchodkov, Boris Kollár povedal, že musia byť, aj keď na ne nie sú peniaze, veď na to sú ekonómovia a vôbec. Pripojil sa aj poslanec Blaha, ktorý povedal, že za komunizmu išli ľudia do dôchodku skôr, ale nepovedal už, že žili omnoho kratšie a že práve počas komunizmu prestala dĺžka dožitia rásť. 

Namiesto toho skonštatoval, že sa stavali bytovky a ak komunisti niekomu zobrali slobodu, tak len kšeftárom, podvodníkom, zlodejíčkom a nemorálnym cynickým a arogantným milionárskym prasatám. Či bola Milada Horáková kšeftárka, podvodníčka, zlodejka alebo nemorálne cynické a arogantné milionárske prasa, nespresnil.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie