Denník N

Fico ide znovu žalovať médiá

Nie každý informuje o premiérovi tak, ako by si predstavoval. Foto - Tasr
Nie každý informuje o premiérovi tak, ako by si predstavoval. Foto – Tasr

Premiér vyhlásil, že zažaluje Hospodárske noviny za komentáre Daga Daniša. Žalobu chce podať aj na Plus 7 dní za články o manželke a synovi.

„Ja mám veľkú mieru trpezlivosti, ale to, čo predvádza redaktor vášho denníka Dag Daniš, prestáva byť akceptovateľné. Preto oficiálne oznamujem, že celý rad žalôb pôjde na váš denník a redaktora Daga Daniša kvôli výmyslom.“

Premiér Robert Fico to v pondelok dopoludnia oznámil na diskusii, ktorú organizovali HN.

„To je redaktor, ktorého odteraz budem volať pán Údajný, lebo to je slovíčko, pri ktorom viete povedať čokoľvek. Na jednej strane si vážim vaše pozvanie, na druhej strane nebudem tolerovať výmysly a klamstvá,“ povedal Fico.

V miestnosti ho počúvali viacerí významní ľudia z biznisu. Fico tiež povedal, že často nesúhlasí s tým, čo píšu médiá.

Šéfredaktorka HN Ficovi povedala, že to „nejako vyriešia“.

Daniš: Robím si len svoju prácu

dd4

„Robert Fico sa zvykne správať nervózne a podráždene hlavne v prípadoch, keď médiá píšu o jeho vzťahu k oligarchovi Miroslavovi Výbohovi – a keď analyzujú napätie medzi oligarchami z pozadia strany. Predpokladám, že premiérovi došla trpezlivosť, keď som minulý týždeň písal o tom, ako nová generácia oligarchov, spájaná s Výbohom, Ficovým dôverným priateľom, vytláča nabok starú generáciu oligarchov, spájanú so Širokým,“ povedal Denníku N Daniš.

Premiér ho chce žalovať nielen za komentáre, ale aj za vystúpenie v Rádiu Expres v relácii Braňa Závodského.

„Uznávam, že sa to trochu nakopilo, ale nebol to môj zámer. Mimochodom, premiérovi sa to tiež trochu nakopilo a tiež to nebol jeho zámer. Robil si svoju prácu. A ja som si robil zas tú svoju,“ povedal Daniš.

Daniš v Rádiu Expres odpovedal na otázky týkajúce sa oligarchov, ktorí majú byť v pozadí Smeru. Moderátor sa ho pýtal aj na Juraja Širokého, Jozefa Brhela alebo Miroslava Výboha.

„Preukázateľné to až tak nie je, neexistujú o tom dôkazy ani zmluvy, sú to informácie, ktoré sú do veľkej miery známe, vieme, ako to funguje, ale pred súdom sa to preukázať nedá,“ hovoril v rádiu Daniš.

Fico: Neprijali ste moju podanú ruku

Premiér ide zažalovať aj týždenník Plus 7 dní. Jeho šéfredaktorovi poslal otvorený list kvôli článkom o manželkesynovi. V jednom týždenník opisoval, ako Ficovu manželku pár metrov odviezli ochrankári, v druhom informoval o stáži Ficovho syna v KPMG.

„Žiaľ, váš týždenník pred dvoma rokmi neprijal moju ’podanú ruku’ v podobe rozhodnutia nepokračovať v mimoriadne úspešných súdnych sporoch. Toto moje rozhodnutie ste zjavne neprijali ako gesto záujmu o štandardnú spoluprácu v zmysle korektného aj kritického, avšak nie lživého informovania, ale, naopak, vyhodnotili ste ho ako príležitosť útočiť ešte bezhlavejšie a bez akýchkoľvek zábran. Keďže nemám inú možnosť ako sa chrániť, opätovne využijem svoje legitímne právo na podanie žaloby na ochranu osobnosti, a to pri každom prípade porušenia mojich práv,“ napísal Fico.

Video: Fica otázky novinárov rozčuľujú 

Kedysi Fico žaloval médiá stále. Od februára 2007 do roku 2013 vysúdil ako nemajetkovú ujmu spolu 235 294 eur. V roku 2013 sa rozhodol všetky spory urovnať, stiahol aj žalobu na Denník SME za karikatúru Shootyho o jeho chrbtovej kosti.

Teraz najčítanejšie