Denník N

Saková vymenila šéfov sekcií, Kaliňákov priateľ Pintér skončil

Denisa Saková. Foto N – Vladimír Šimíček
Denisa Saková. Foto N – Vladimír Šimíček

Novým riaditeľom sekcie ekonomiky na ministerstve vnútra je Ján Kluch a riaditeľkou sekcie hnuteľného a nehnuteľného majetku Michaela Boďová.

Dlhoročný kamarát Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka Róbert Pintér už nie je riaditeľom sekcie hnuteľného a nehnuteľného majetku na ministerstve vnútra. Z funkcie odišiel k 1. júnu a nahradila ho Michaela Boďová.

Prečo Pintér odišiel, nechce ministerka vnútra Denisa Saková povedať.

„Ministerstvo vnútra nebude komentovať personálne otázky,“ napísalo tlačové oddelenie.

Reštaurácie s Kaliňákom a Počiatkom

Pintér bol s Kaliňákom a Počiatkom spolumajiteľom spoločnosti FoRest, ktorá v Bratislave vlastnila reštaurácie. Kaliňák ho prijal aj do policajného zboru. Odôvodňoval to tým, že si to vyžadovala jeho funkcia, keďže velí niektorým výkonným orgánom polície.

Jeden z obvinených v kauze Takáčovcov – Jozef Walzer, prezývaný Tatranka – v roku 2017 vypovedal, že Kaliňák, Počiatek aj Pintér im platili v minulosti výpalné. Kaliňák to poprel, no vo veci ho vypočúvala aj NAKA.

Predaj za dve eurá

Aliancia Fair-play tiež v roku 2016 informovala, že Pintér predal svoj podiel vo firme FoRest, ktorý mal hodnotu asi 37-tisíc eur, Kaliňákovi a Počiatkovi za 2 eurá.

Na ministerstve vnútra skončil ako riaditeľ aj šéf sekcie ekonomiky Marek Vladár, ktorý bol kedysi podpredsedom Úradu pre verejné obstarávanie. Nahradil ho Ján Kluch.

Slovensko

Teraz najčítanejšie