Denník N

Pellegrini pochválil Nesrovnala, sľubuje peniaze na opravu hlavnej stanice a možno aj na filiálku

Primátor Bratislavy kráča po schodoch na decembrové rokovanie vlády. Foto – TASR
Primátor Bratislavy kráča po schodoch na decembrové rokovanie vlády. Foto – TASR

Premiér Pellegrini sľubuje Bratislave peniaze pár mesiacov pred komunálnymi voľbami, do ktorých Smer ešte stále neoznámil svojho kandidáta na bratislavského primátora.

Smer zatiaľ nepredstavil vlastného kandidáta na primátora Bratislavy, no premiér Peter Pellegrini ukazuje, že je aj krátko pred novembrovými voľbami veľmi spokojný s primátorom Ivom Nesrovnalom (nezávislý).

„Chcem oceniť prácu pána primátora, pretože osobne vidím, keď idem autom po Bratislave, ako sa menia cesty k lepšiemu, teším sa novým vlakovým spojom a modernejšej verejnej doprave,“ povedal Pellegrini na spoločnom vystúpení, kde primátora viackrát vychválil.

A čo bude s chodníkmi a cyklotrasami?

Primátora kritizovali aktivisti a experti na dopravu, že pri veľkých plánoch opravy ciest nemyslel aj na cyklistov a že ignoruje rozbité chodníky. Nesrovnal hovorí, že s chodníkmi je to právne komplikované a často sú aj vo vlastníctve mestských častí alebo súkromníkov.

Mimoriadne peniaze zo štátneho rozpočtu poslal Bratislave aj Pellegriniho predchodca Robert Fico, koncom minulého roka mestu sľúbil 13 miliónov eur na cesty – bolo to v čase, keď vláda zastavila plán na zvýhodnenie developerov J&T RE a HB Reavis a ich stavieb na oboch brehoch Dunaja.

To bola práve téma, v ktorej spoločne na strane developerov stáli Nesrovnal a Pellegrini, vtedy ešte ako vicepremiér.

Hlavná stanica alebo Filiálka

Najbližšie by štát mohol dať peniaze do hlavnej vlakovej stanice.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Bratislava

Komunálne voľby 2018

Teraz najčítanejšie