Vie to EÚ aj MMF. Ukrajina má väčšieho nepriateľa, ako je Rusko

Ukrajinskí poslanci schválili zákon o protikorupčnom súde, bez tlaku Západu a MMF by zrejme nevznikol. Boj s korupciou je pre nich stále najvyššia priorita, čo vždy neplatí o strane prezidenta Porošenka.

Podmienkou ukrajinskej strany bolo, aby na výstave o korupcii nezazneli žiadne mená. Foto N – Mirek Tóda

Príjemné vylihovanie na ležadle na pláži a prípitok s partnerkou preruší nepríjemná hudba. Prestrih na súdne kladivko, policajné autá a demonštráciu na Majdane. Tak sa končí zlý sen každého oligarchu.

Zlý sen oligarchu v Parku korupcie. Gif – Mirek Tóda

Aspoň podľa videa, ktoré si môžete pozrieť poležiačky na matraci v jednom zo stanov v Parku korupcie, čo je názov novej výstavy o probléme, ktorý je podľa expertov oveľa väčší než vojenský konflikt s Ruskom a proruskými separatistami na východe Ukrajiny.

V botanickej záhrade v Kyjeve ju práve otvorili pre širokú verejnosť s cieľom ukázať najmä mladým ľuďom, čo je korupcia a jej vedľajšie efekty.

Vznikla s podporou Európskej únie a pripravovala ju jedna z najznámejších reklamných agentúr. V krajine, kde majú stále obrovský vplyv oligarchovia, neprekvapí, že podmienkou pre povolenie výstavy bolo, aby na vystavených exponátoch neboli žiadne mená.

Gýče ukrajinských oligarchov

Napríklad pri soške dravého vtáka z krištáľu za nezmyselných 40-tisíc dolárov, ktorú zhabali nemenovanému biznismenovi. Nedá sa povedať, že by ukrajinskí miliardári pochybnej povesti mali dobrý vkus.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Konflikt na Ukrajine

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |