Denník N

Vie to EÚ aj MMF. Ukrajina má väčšieho nepriateľa, ako je Rusko

Podmienkou ukrajinskej strany bolo, aby na výstave o korupcii nezazneli žiadne mená. Foto N - Mirek Tóda
Podmienkou ukrajinskej strany bolo, aby na výstave o korupcii nezazneli žiadne mená. Foto N – Mirek Tóda

Ukrajinskí poslanci schválili zákon o protikorupčnom súde, bez tlaku Západu a MMF by zrejme nevznikol. Boj s korupciou je pre nich stále najvyššia priorita, čo vždy neplatí o strane prezidenta Porošenka.

Príjemné vylihovanie na ležadle na pláži a prípitok s partnerkou preruší nepríjemná hudba. Prestrih na súdne kladivko, policajné autá a demonštráciu na Majdane. Tak sa končí zlý sen každého oligarchu.

Zlý sen oligarchu v Parku korupcie. Gif – Mirek Tóda

Aspoň podľa videa, ktoré si môžete pozrieť poležiačky na matraci v jednom zo stanov v Parku korupcie, čo je názov novej výstavy o probléme, ktorý je podľa expertov oveľa väčší než vojenský konflikt s Ruskom a proruskými separatistami na východe Ukrajiny.

V botanickej záhrade v Kyjeve ju práve otvorili pre širokú verejnosť s cieľom ukázať najmä mladým ľuďom, čo je korupcia a jej vedľajšie efekty.

Vznikla s podporou Európskej únie a pripravovala ju jedna z najznámejších reklamných agentúr. V krajine, kde majú stále obrovský vplyv oligarchovia, neprekvapí, že podmienkou pre povolenie výstavy bolo, aby na vystavených exponátoch neboli žiadne mená.

Gýče ukrajinských oligarchov

Napríklad pri soške dravého vtáka z krištáľu za nezmyselných 40-tisíc dolárov, ktorú zhabali nemenovanému biznismenovi. Nedá sa povedať, že by ukrajinskí miliardári pochybnej povesti mali dobrý vkus.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Konflikt na Ukrajine

Teraz najčítanejšie