Denník N

Je ako dieťa, neznáša Powerpoint a urážky. Kontroverzná kniha ukazuje chaos v Trumpovom Bielom dome

Foto – TASR/AP
Foto – TASR/AP

„Len čo začalo stretnutie pripomínať vyučovaciu hodinu alebo prednášku, postavil sa a odišiel. Jeho obľúbená nadávka bola totiž profesor,” píše v knihe Oheň a síra Michael Wolff.

Keď sa Donald Trump v januári dozvedel, že vychádza kniha Fire and Fury (Oheň a síra, na Slovensku ju v roku 2018 vydal Ikar), napísal, že je plná klamstiev, dezinterpretácií a zdrojov, ktoré neexistujú.

Neskôr dodal, že autor knihy Michael Wolff je pomätený. Jeho právnici sa ju snažili zablokovať. Nepodarilo sa im to a len za prvý mesiac sa z knihy predali takmer dva milióny výtlačkov. Vďaka jej úspechu a aktuálnosti vyšla po štyroch mesiacoch aj v slovenčine.

Kniha opisuje, ako funguje Biely dom po tom, čo sa do neho presťahoval Trump. Voči americkému prezidentovi nie je veľmi lichotivá a Wolff jasne dáva najavo, že Trump sa podľa neho v Bielom dome ocitol iba vďaka zvláštnej zhode okolností. A tak podľa Wolffa vyzerá aj jeho prezidentovanie.

Neznáša Powerpoint

Oheň a síra zblízka a zo zákulisia ukazuje to, čo sa dá odpozorovať z toho, akým štýlom Trump vládne a vyjadruje sa. 45. americký prezident nemá žiadnu stratégiu, žiadne dlhodobé plány a vízie, na ktorých by mu záležalo.

Názor mení zo dňa na deň, niekedy dokonca z hodiny na hodinu a záležitosti, ktoré mu neprinesú slávu či uznanie, ho nezaujímajú. Dokonca mu lezie na nervy, ak sa nimi musí zaoberať.

Najväčší vplyv má na neho posledná osoba, s ktorou hovoril, píše Wolff. Aj preto sú často jeho poradcovia prekvapení, keď urobí

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Svet

Teraz najčítanejšie