Denník N

Newsfilter: Je správne žalovať poslanca Blahu za jeho bezcitné bludy?

Foto – TASR
Foto – TASR

1. Poslanec Smeru zľahčuje zločiny komunistov, podľa neho sú to ľavicové názory. 2. Vo štvrtok sme sa správali ako slušná krajina, ktorá sa dokáže ospravedlniť za svoje chyby. 3. Súd dal hazardu v Bratislave druhú šancu.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Poslanec obhajuje zločiny komunizmu, podľa neho sú to ľavicové názory

Samo Marec podal trestné oznámenie na Ľuboša Blahu. Urobil to preto, lebo tento poslanec Smeru podľa neho svojou obhajobou prednovembrového režimu prekročil všetky hranice.

Samo pravidelne píše pre tieto noviny. Preto je Newsfilter v jeho prípade v silnom konflikte záujmov. No aj za tú cenu sa na jeho počin oplatí pozrieť. Pretože dôležitým tu je nie Marec, ale predseda (!) parlamentného výboru pre európske záležitosti Blaha.

Ten vedie na Facebooku bohatý spoločenský život. Už dávno je aj vďaka tomu jasné, že k zločineckému režimu (máme na to zákon) z rokov 1948 až 1989 má rovnako vrelý vzťah ako fašisti k zločineckému režimu z rokov 1939 až 1945.

Trestné oznámenie sme nevideli a jeho presné znenie ani nie je podstatné. Kľúčová je otázka, či na Slovensku môže ktokoľvek tak nehanebne obhajovať minulé zločiny, ako to robí Blaha.

Vo svojom statuse demagogickom od A po Z v nedeľu 27. mája okrem iného napísal: „Komunisti zobrali slobodu kšeftárom, podvodníkom,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Newsfilter

Teraz najčítanejšie