Denník N

Podľa toho, čo zatiaľ vieme, nemôžeme povedať, že si Trnava k titulu pomohla korupciou

Foto – TASR
Foto – TASR

Kritici však už navždy budú mať materiál, ktorým ho budú môcť spochybňovať.

V kuloároch sa o tom šepkalo ešte pred tým, ako Trnava potvrdila zisk titulu domácim víťazstvom 2:0 nad Dunajskou Stredou.

Brankár Ružomberka vraj dostal ponuku, aby ovplyvnil domáci zápas s Trnavou, ktorý sa odohral pred tým, ako Spartak potvrdil titul.

Vedelo sa, že ide o brankára Matúša Macíka, no nevedelo sa, kto sa ho mal snažiť podplatiť.

Trnava napokon titul získala už tri kolá pred koncom Fortuna ligy. Na čele tabuľky bola už od septembra minulého roka. V čase, keď malo prísť k snahe o úplatok, mala na čele tabuľky päť kôl pred koncom 9-bodový náskok na druhú Dunajskú Stredu a 13-bodový na tretí Slovan.

Šumy sa potvrdili tento pondelok, keď portál Topky.sk zverejnil vybrané časti z policajného spisu. Vyplýva z neho, že svedectvá a dôkazy o ovplyvňovaní zápasov boli zdokumentované minimálne v jednom prípade a že podozrenia polícia začala riešiť v decembri.

Polícia si mala vytypovať osobu, ktorá sa pohybuje v danom prostredí a mala korumpovať.

Len som mu chcel pomôcť

Médiám sa ešte v ten deň ohlásil Daniel Bartko, ktorý sám seba označil za „osobu“. Keďže NAKA, ktorá prípad momentálne rieši, sa k prípadu nevyjadruje, nevieme, či Bartko neklame. Je však nepravdepodobné, že by sa k prípadu sám prihlásil ako biely kôň.

„Povedzte, že je to hlúposť, že ja som mu len chcel pomôcť,“ povedal pre SME.

Tvrdí, že s Macíkom sa naozaj stretol, no len preto, aby pomohol zariadiť jeho budúci prestup. Keď odchádzal, mal ukázať na tiket zo stávkovej kancelárie, na ktorom sa nachádzal aj zápas Ružomberok – Trnava.

„Ešte som mu povedal, že na tikete mám jednotkou a dúfam, že vyhráte nad Trnavou,“ povedal Bartko. Ten mal podľa policajného spisu dodať, že „už je to aj tak vybavené“.

Macík to hneď

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie