Denník N

Chlapi lúpia v kasíne, zlodejky sa orientujú na šperky a handry

Foto - Continental
Foto – Continental

Dannyho parťáci sú naspäť v ženskej zostave. V kinách je film Debbina 8.

Dannyho parťáci sú z definície… parťáci. Je to mužský klub, povedal by sexista. Ak rátame aj prvý film ešte s Frankom Sinatrom, máme spolu štyri snímky o šarmantných lupičoch bez lupičiek. Prečo vlastne pokračovať v slávnej sérii so samými ženami?

Tvorcovia snímky Debbina 8 tvrdia, že ich viedla túžba po autentickejšom zastúpení žien na plátne.

„Chcela som vidieť všetky tie ženy, ktoré vídam okolo. Ženy, ktoré sú bystré a vtipné, sú na čele futbalových tímov alebo škôl, alebo ženy, ktoré si v aute zapália džointa alebo počúvajú hiphop,“ povedala scenáristka Olivia Milch pre magazín Vulture.

Takže tu tentoraz nemáme Georgea Clooneyho, ale Sandru Bullock, ktorej nesekunduje Brad Pitt, ale all stars team s Cate Blanchett, Annou Hathaway, Sarah Paulson, Rihannou, Helenou Bonham Carter. Z Las Vegas sa presúvame na východné pobrežie, namiesto trezoru kasína sa vykráda ples Met Gala a korisťou nie sú kufre plné peňazí, ale vzácne šperky.

Americkej kriminálnej komédii nahralo, že trailer vyšiel práve v čase vrcholiacej kampane #MeToo proti sexuálnemu obťažovaniu. Niežeby sa scenáristi touto témou zaoberali – malo ísť o príjemné a oddychové dobrodružstvo plné pozitívnej energie.

Druhá vec je, že to mohlo dopadnúť aj zle. Spomeňme si na ženských Krotiteľov duchov, z ktorých bol najhejtovanejší film minulého roka.

Obľúbená oddychovka

Bol to menej častý prípad, keď mal remake väčší úspech než pôvodný film. Pôvodní Dannyho parťáci by zrejme zostali podarenou, no zabudnutou snímkou, keby v novom tisícročí príbeh z roku 1960 o partii vykrádačov kasín v Las Vegas nesfilmoval filmár Steven Soderbergh.

Nový film bol svižnejší

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Filmové recenzie

Teraz najčítanejšie