Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Béla Bugár oznámil svetu, že bude opäť ochotný vymeniť spojencov

Béla Bugár. Foto - TASR
Béla Bugár. Foto – TASR

Most-Híd nám všetkým vysvetlil, prečo je taký dôležitý. Zbrojárske nákupy SNS čaká ťažká skúška. Špirka potrestali aj nepotrestali + Víkendové varovanie: Demokratický svet je na pokraji rozkolu.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Most-Híd nám všetkým vysvetlil, prečo je taký dôležitý

V sobotu mal snem Most-Híd. Veľa pozornosti sa venovalo tomu, že Lucia Žitňanská skončila ako podpredsedníčka strany, a najmä očakávanému záveru, že kandidátom strany na prezidenta bude jej predseda Béla Bugár. Straníci jeho nomináciu schválili jednomyseľne.

Nebudeme tvrdiť, že to nie je zaujímavé. Lenže tak strana, ako aj predseda vedia, že Bugár prezidentom nebude. Jednoducho to nevychádza. Maďarov je primálo a aj o tých bude Most súperiť s SMK, ktorá tiež postaví svojho človeka. Slovákov ochotných Bugárovi odpustiť je takisto primálo.

Čo bolo naozaj dôležité

Zaujímavejšie ako takáto ľahká matematika boli Bugárov otvárací príhovor a jeho zdôvodnenie, prečo bude kandidovať. Predseda Mosta v nich ukázal, ako vníma postavenie svojej strany v politike a tým aj svoje vlastné.

Na ilustráciu dobre poslúžia tri nasledujúce výroky. Je dosť možné, že ich Bugár

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Teraz najčítanejšie