Denník N

Slovensko si spoľahlivo rozoberieme sami

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Radostne podliehame ruskej propagande a robíme všetko preto, aby sa do druhého kola prezidentských volieb dostal Marian Kotleba. Po nádeji z protestov je čas na skepsu.

  • Rumunský exminister financií zaplatil kauciu štyrmi kilogramami zlata a 315 000 eurami v hotovosti.
  • Primátor Ivo Nesrovnal pozval premiéra Pellegriniho na návštevu Bratislavy.
  • #Strana, ktorej meno sa nevyslovuje, sa na zjazde v Polomke premenovala na Slovenskú konzervatívnu stranu, takže sme zachránení.
  • Fašistického poslanca Mizíka jeho kolegovia obhajovali tým, že je príliš blbý na to, aby napísal status na Facebook.

Takto.

Nový programový riaditeľ RTVS Marek Ťapák vystupoval v Slobodnom vysielači, bývalý policajný prezident poskytol rozlúčkový rozhovor Hlavným správam a rozhovor rovnakému médiu poskytla aj ministerka kultúry. Andrej Danko zas rečnil v Rusku na konferencii o parlamentarizme a povedal, že sme žili v područí iných národov, len ktovie prečo tým myslel Čechov a nie Rusov.

Vyšla štúdia odolnosti postkomunistických krajín voči alternatívnym správam, pod ktorými sa myslela ruská propaganda, a Slovensko v nej dopadlo katastrofálne. V tých lepších rebríčkoch predbehlo aspoň postsovietske členské krajiny Európskej únie, v tých horších Moldavsko. Z členských krajín Európskej únie vlastne spolu s Lotyšskom skončilo najhoršie.

Tak je: proti ruskej propagande nebojujeme, my sa jej rovno podkladáme. Vychádzame jej v ústrety. Ako spoločnosť sme náchylní ju prijímať a priamo vo vláde máme stranu, ktorá síce podpísala programové vyhlásenie o euroatlantickej orientácii Slovenska, inak však robí všetko proti nej. A čo je najlepšie, zároveň je to aj strana, ktorá má pod kontrolou ministerstvo obrany a tajnú službu.

Inak, spávate dobre?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Komentáre

Teraz najčítanejšie