Denník N

Newsfilter: Začína sa vážny slovensko-maďarský experiment. Držme si palce

Viktor Orbán s Robertom Ficom na svojom obľúbenom futbale. Foto – TASR
Viktor Orbán s Robertom Ficom na svojom obľúbenom futbale. Foto – TASR

Viktor Orbán robí na Slovensku politiku so športom. SNS si s utajovaním nedá pokoj, už to vyzerá na otvorený výsmech. Nefunguje IT systém za 70 miliónov? Nič sa nedeje.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

1. Viktor Orbán si na Slovensku zahrá aj hokej

V Newsfiltri bude šport a nebudú to majstrovstvá sveta vo futbale. Tie sú síce celosvetovou udalosťou roka, ale športovou správou dňa na Slovensku je oznámenie, že do slovenskej hokejovej extraligy od budúcej sezóny definitívne vstúpia dva maďarské kluby – MAC Budapešť a DVTK Jegesmedvék (ľadové medvede).

Vyhodnotenie športového prínosu tejto novinky nechajme povolanejším. Náš Tomáš Vasilko napísal článok, z ktorého sa dozviete, kto k nám príde hrať (dva najlepšie maďarské kluby), akých má fanúšikov (podľa maďarských novinárov mierumilovných) a kto to zaplatí (Orbán).

Maďarská vláda zaplatila milión eur nevyhnutných na to, aby naše chudobné kluby súhlasili s príchodom maďarskej konkurencie.

Šport na Slovensku a politika podľa Orbána

Viktor Orbán je veľký

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Teraz najčítanejšie