Denník N

Záhada Kaczyńského mesačného pobytu v nemocnici. Ak by neprišiel, bol by ohrozený jeho život, hovorí minister

Jaroslaw Kaczyński. Foto – TASR/AP
Jaroslaw Kaczyński. Foto – TASR/AP

Radový poslanec, ktorý vládne Poľsku, má oficiálne problémy s kolenom. Neoficiálne sa špekuluje o vážnejšej chorobe.

Poliaci už vyše mesiaca riešia, aký je zdravotný stav Jaroslawa Kaczyńského. Predseda vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS) strávil 37 dní vo varšavskej nemocnici. Oficiálne mal problémy s kolenom a trpí osteoporózou.

Niektorí si však myslia, že ide o niečo vážnejšie, keďže s kolenami sa tak dlho v nemocnici nebýva.

A hoci minulý týždeň najmocnejší muž krajiny s barlami a bolestivou grimasou opustil nemocnicu, špekulácie neprestávajú.

37 dní

Jaroslawa Kaczyńského, ktorý je len radovým poslancom strany Právo a spravodlivosť, no v skutočnosti má najväčší vplyv na smerovanie krajiny, prijali v nemocnici začiatkom mája. Prišiel do vojenskej nemocnice vo Varšave, aj keď poslancov častejšie prijímajú v nemocnici ministerstva vnútra. Podľa poľského vydania magazínu Newsweek však v tejto nemocnici liečili jeho matku, a preto dôveruje miestnym lekárom.

Minister zdravotníctva Łukasz Szumowski v piatok povedal, že „jeho stav bol taký, že ak by ho neprijali do nemocnice, bol by ohrozený jeho život“. Dodal, že ležal sám na jednolôžkovej izbe.

Lekári tvrdia, že prišiel s bolesťami kolena, ktoré bolo treba operovať. Niektorí však špekulujú, že Kaczyński môže trpieť

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Poľské voľby

Svet

Teraz najčítanejšie