Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Milan Krajniak ako prezidentský kandidát zmäkol na kašu

Milan Krajniak a Boris Kollár. Foto - TASR
Milan Krajniak a Boris Kollár. Foto – TASR

1. Milan Krajniak sa pomeril so SNS 2. Slovenský veľvyslanec v Česku asistoval pri hanobení mena Jána Kuciaka 3. Rusko radšej oblbuje naše deti, ako pomáha svojim

Audi prináša Majstrovský bonus. Získajte množstvo výhod na všetky modely.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Milan Krajniak sa pomeril so SNS

Podcasty nájdete na: Apple podcastyPodbeanAmazon AlexaStitcherRSS

V piatok prebehol bez veľkej parády poslanecký prieskum na ministerstve obrany pre neuveriteľne pochybný výber armádnych obrnených transportérov. Obstarávanie v réžii SNS tak veľmi pripomína korupčnú akciu, za ktorú sedel v base slovinský premiér, že sa o prípad zaujíma aj Fínsko – domovská krajina výrobcu Patria, ktorá Slovinca podplácala. Výsledky poslaneckého prieskumu sú dva: poslanec Milan Krajniak je už po návšteve ministerstva s obstarávaním spokojný a ministerstvo obrany na oplátku sťahuje trestné oznámenie na poslanca Krajniaka za poškodzovanie dobrého mena.

Je to Milan Peňaženka. Ešte pred mesiacom by takýto zmierlivý koniec nikto nečakal. Bolo krátko po odvysielaní reportáže fínskej televízie, v ktorej Milan Krajniak hovoril, ako si podnikatelia napojení na SNS berú z transportérového biznisu 20-percentné provízie. Naopak, Anton Hrnko z SNS pripomínal, že Milana Krajniaka, kým bol na ministerstve vnútra, prezývali Milan Peňaženka – pretože tiež bral provízie. Ministerstvo obrany Krajniaka vyzvalo, nech predkladá dôkazy, a podalo naň žalobu.

V piatok nastal obrat. Milan Krajniak po poslaneckom prieskume s Antonom Hrnkom prestal hovoriť o províziách a nahradil ich slovom „obchodná marža“. Na facebooku napísal, že nákup transportérov „nie je žiadna katastrofa“, že dostal odpovede na svoje otázky a prísľub, že dokumenty o tendri pre vládu už nebudú utajené. Ministerstvo žalobu stiahlo a šedá eminencia ministerstva obrany Ján Hoľko mohol vyhlasovať, že Milan Krajniak súhlasil so spôsobom obstarania, ako ho vymyslela SNS.

Radšej s detičkami. Ťažko si predstaviť, že by sa nechal Milan Krajniak „zapojiť“ do korupčnej schémy SNS, ktorú donedávna kritizoval. Že by sa zľakol trestného oznámenia? Skôr to bude tak, že ako prezidentský kandidát chce efektívnejšie vystupovať na verejnosti. Predsa len – fotografovanie s detičkami počas kampaňovania Slovenskom sú milšie a ľudskejšie, než vysvetľovanie nejakého tendra a spájanie svojho mena s trestnými oznámeniami. Milan Krajniak sa rozhodol, že keď už boj, tak radšej za svoju kandidatúru než proti kšeftom SNS. A to si Sme rodina práve v sobotu na svojom sneme odsúhlasili, že budú podporovať takých kandidátov, ktorí pracujú „pre občanov, a nie pre svojich sponzorov a oligarchov“.

2. Slovenský veľvyslanec v Česku asistoval pri hanobení mena Jána Kuciaka

Šéfredaktor Aktualít Peter Bardy sa cez víkend rozčúlil, pretože v Česku

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Slovensko

Teraz najčítanejšie