Hedviga: Po svojich skúsenostiach som nič iné ako obvinenie Rómov z Moldavy nečakala

Príbeh Hedvigy Malinovej Žákovej mnohí prirovnávajú k príbehu Rómov z Moldavy nad Bodvou. V oboch sa z poškodených stali páchatelia. Hedviga po rokoch vyšetrovania zvolila únik zo Slovenska. Uvedomila si, že nie je normálne každý deň doma do jedenástej čakať poštára, aké predvolanie prinesie.

Hedviga Malinová Žáková. Foto – tasr

Váš príbeh a príbeh Rómov z Moldavy mnohí porovnávajú. Sledovali ste kauzu policajnej razie pred piatimi rokmi?

Áno, správu v médiách som  zachytila, ale na začiatku som prípad sledovala len okrajovo, lebo to bolo jedno z najturbulentnejších období v mojom živote. Jednak som bola šikanovaná zo strany psychiatrov a psychológov, ktorí dostali od generálnej prokuratúry za úlohu vyšetriť môj duševný stav spätne ku dňu 25. augusta 2006 a systematicky ma predvolávali na vyšetrenia. A na druhej strane moja najlepšia kamarátka zápasila s nádorom mozgu a robila som si pre ňu veľké starosti.

Po tom, ako sa rozbehlo vyšetrovanie, prišiel priamo do Moldavy na policajnú stanicu vtedajší premiér Fico a aj minister vnútra Kaliňák, aby vyjadrili policajtom podporu. Čo ste si vtedy pomysleli, keď ste to videli?

Pamätám si, ako tam sebavedomo vystupovali a chválili prácu policajtov a ja som sa na nich cez obrazovku pozerala a rozmýšľala, čo sú to za ľudia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |