Denník N

My všetci sme Moldava

Robert Fico vo februári 2014 s Robertom Kaliňákom prišli na obvodné policajné oddelenie v Moldave nad Bodvou, aby miestnym policajtom vyjadrili podporu. Foto - TASR
Robert Fico vo februári 2014 s Robertom Kaliňákom prišli na obvodné policajné oddelenie v Moldave nad Bodvou, aby miestnym policajtom vyjadrili podporu. Foto – TASR

Zmlátili ťa? Dobre ti tak.

Aj by som na znak solidarity povedala „Je suis Moldava“, no dotknutí ľudia by mohli oprávnene protestovať, že my im môžeme nanajvýš držať palce a poukazovať na porušenia ich práv, ale nimi nikdy nebudeme, lebo jednoducho netušíme, aké to je – žiť v koži bytosti, ktorá na Slovensku nemá plné práva, pretože štátne orgány šliapu po vlastných zákonoch.

O slovenských orgánoch činných v trestnom konaní si všeobecne myslím všeličo a okrem iného aj to, že toto by si voči mne nedovolili. Konkrétne toto si dovoľujú len voči Rómom a iným bezprávnym (ako sa oni nazdávajú) skupinám obyvateľstva.

A presne tu robím veľkú chybu. Ak je totiž dnes na Slovensku možné, aby policajti vbehli komukoľvek do obydlia a zmlátili ho, a keď sa mu nepáči, šup s ním pred súd, tak si radšej natlčme do hlavy, že sa to môže stať komukoľvek.

Áno, pripomína to aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Teraz najčítanejšie